logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Czas na wiosenne porządki

krokusy-Dni już coraz dłuższe i cieplejsze, przyroda budzi się do życia. Pojawiły się pierwsze krokusy w ogródkach, to już znak -  mamy wiosnę. Czas na porządki po zimie, o tej porze zawsze pojawia się potrzeba uporządkowania przestrzeni, która nas otacza... ale przejdźmy do konkretów.

 

 

W piątek 8 kwietnia od godz 9:00 w Przecławiu i Warzymicach podstawione zostaną 4 kontenery na odpady gabarytowe. Zabrane zostaną w sobotę 9 kwietnia ok godziny 18:00.
Lokalizacja kontenerów :
- w Przecławiu przy bloku 40-41 (obok szkoły)
- w Przecławiu przy bloku 27 (obok szkoły)
- w Przecławiu przy basenie przeciwpożarowym
- w Warzymicach za przystankiem obok pojemników do selekt. zbiórki
Nie wolno wrzucać do nich opon (przyjmuje je firma Xedos w Stobnie), gruzu, papy, styropianu, eternitu, wełny mineralnej, akumulatorów oraz sprzętu AGD.

Zużyty sprzęt AGD i RTV można bezpłatnie oddać w Gminnym Punkcie Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych - który znajduje się na terenie oczyszczalni ścieków - na końcu Alei Kasztanowej. Punkt czynny jest w pierwszy i trzeci poniedziałek oraz drugi i czwarty czwartek miesiąca w godzinach : poniedziałek 8:00-10:00, czwartek 17:00-19:00. Mieszkańcy naszej gminy za okazaniem dowodu osobistego mogą oddać sprzęt bezpłatnie.

Od miesiąca kilkuosobowa grupa pracowników z Centrum Integracji Społecznej porządkuje poszczególne miejscowości gminy, pobocza dróg powiatowych i dzikie wysypiska. Dla nich rozstawiane są pojemniki (są one mniejsze i zamykane na łańcuch z kłódką) - proszę ich nie pomylić i nie próbować otwierać - są one przeznaczone wyłącznie dla pracowników CIS.

W najbliższym czasie zostanie dokonana ekspertyza wszystkich gminnych placów zabaw pod kątem ich stanu, bezpieczeństwa i ewentualnych potrzeb remontowych.

Pin It