ancora warzymice

 reklama

Relacja z kolędowania w Szczecinie i Przecławiu

flazolety-w-szczecinie-Ostatni weekend (22-23 stycznia) był bardzo pracowity dla przecławskich flażolecistów, handchimesek i gitarzystów. Pierwszy koncert odbył się w sobotę w szczecińskim kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w ramach I Szczecińskiego Spotkania Flażolecistów. Drugi koncert odbył się w niedzielne popołudnie w naszym kościele parafialnym w Przecławiu.

 

 

 

Podczas I Szczecińskiego Spotkania Flażolecistów przecławską szkołę reprezentowała grupa 38 uczniów grających na tym małym dętym instrumencie. Koncert zorganizowali nauczyciele-pasjonaci muzyki ze szczecińskich szkół podstawowych: Renata Kaczkowska z SP nr 1, Barbara Łoziuk z SP nr 51 oraz Iwona Wierzbicka i Joanna Dobosz z ZS w Przecławiu. W sumie ponad 100 dzieci ze Szczecina, Przecławia i Kamienia Pomorskiego zaśpiewało i zagrało na flażoletach zarówno popularne kolędy, jak i mniej znane pastorałki. Były też wiersze i wyśpiewane dziadkom i babciom życzenia. Bardzo spodobał się występ zespołu dzieci grających na mało w Polsce znanym instrumencie, pięknie brzmiących ręcznych dzwonkach - handchimes'ach. Mamy nadzieję, że idea tych spotkań wejdzie w kalendarz szczecińskich imprez.

Drugi koncert odbył się w niedzielę 23 stycznia w naszym kościele w Przecławiu. Wystąpili uczniowie naszej szkoły, flażolety młodsze i starsze, gitarzyści i bębniarz. Poniżej relacja foto i wideo. Ze względu na chorobę jednej z handhimesek - zespół w okrojonym składzie mógł wykonać tylko jeden utwór na ręcznych dzwonkach.

 

    

Pin It

Polecamy :

 reklama

ufo 2018

MAKSYMALNA OCHRONA
NAJLEPSZE CENY
ONLINE I TRADYCYJNIE
KSERO I WYDRUKI
SZYBKA PACZKA GLS
Pn - Pt   9 : 0 0 - 1 7 : 0 0
!!! Z A P R A S Z A M Y !!!

więcej

  

 

 reklama 

lawendowa nowe logo

Przecław 26a (koło kościoła)
Zamów bezposrednio Online
www.pizzeria-izba.pl
lub telefonicznie
91 852 46 08
91 887 74 30

więcej

 

 reklama 

lawendowa nowe logo

Przecław 83B
Tel. 91 433 69 44
www.tasso.biz

HURT - IMPORT - DETAL

fb icon odwiedź nasz fanpejdż

więcej