Dziś Wszystkich Świętych. Jutro Zaduszki

swieto zmarlychDziś Wszystkich Świętych. Jutro Zaduszki. Mieszkańcy gminy oraz przyjezdni od godzin porannych odwiedzają cmentarze komunalne. Na grobach stawiają kwiaty i zapalają znicze. Jest też czas na modlitwę, zadumę i refleksję. Wierni mogą także uczestniczyć w mszach świętych, koncelebrowanych na cmentarzach w Będargowie i Kołbaskowie. W tym roku, pomimo pandemii, cmentarze są otwarte. Nie ma także obowiązku zakładania na nich maseczki. Ale jest zalecenie. 

 

1 listopada, to dzień w którym w sposób szczególny wspominamy naszych bliskich, którzy od nas odeszli. Tego dnia licznie odwiedzamy cmentarze a przy grobach najbliższych i zapalamy znicze. W tym roku pogoda dopisuje od kilku dni. Przez długi, trzydniowy weekend jest słonecznie i ciepło, mamy piękną złotą jesień. Według prognoz, pogoda zmieni się na gorszą w nocy z 1 na 2 listopada. W dzień zaduszny będzie już niestety padać.

reklama

Madar Hurtownia Wedlin Warzymice

 

Przy cmentarzu w Będargowie, jak co roku, nad bezpieczeństwem pieszych czuwa patrol policji. Zakręt między szkołą a cmentarzem ma ograniczoną widoczność i wcześniej dochodziło tutaj do niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych. Uważajmy, szczególnie po zmroku. Obecnie, po zmianie czasu na zimowy, szybciej robi się ciemno, a przy deszczowej pogodzie widoczność pieszych przez kierowców jest ograniczona. Patrol Policji i Straży Gminnej możemy także spotkać przy cmentarzu w Kołbaskowie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, na otwartej przestrzeni nie ma konieczności zakrywania nosa i ust. Maseczki trzeba nosić w przestrzeniach zamkniętych, m.in. w kościołach. - Zakładajmy maseczki na cmentarzach, gdy jest tłoczno, bo choć nie ma takiego obowiązku, to jest zdrowy rozsądek oraz troska o siebie i innych - zaapelował ostatnio minister zdrowia. Adam Niedzielski przypominał, że epidemia trwa, a wirus w mutacji Delta szybko się rozprzestrzenia. Zagrożenie zakażeniem w dużych skupiskach ludzi jest większe. Tam, gdzie kontakt z innymi jest bardzo bliski, zakładajmy więc maseczkę.

  reklama

Hair-House

 

W dniu 1 listopada msze św. w przecławskim kościele będą odprawione o godz.: 9.00; 10.30; 12.00; 18.00. W Karwowie Msza św. o godz. 8.00. We wtorek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. o godz. 10.00 i 18.00.

 

Zaduszki 2021 

 Zaduszki 2021

 Zaduszki 2021

 Zaduszki 2021

Zaduszki 2021