logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Jaki był rok 2018? TOP10 najpopularniejszych artykułów.

Podsumowanie 2018Za nami 2018 rok. Pora na krótkie podsumowanie, co wydarzyło się w naszej okolicy i co przykuło największą uwagę czytelników. Na portalu ukazało się prawie dwieście artykułów o różnej tematyce. Oto dziesięć najpopularniejszych.

 

 

 

 

Długa historia krótkiego chodnika [Styczeń 2018]

chodnik promyk nettoOd ponad trzech lat mieszkańcy warzymickiego osiedla proszą o wybudowanie niewielkiego chodnika. Obecnie, aby przejść z osiedla "Promyk" do sąsiedniego sklepu "Netto", muszą przedostać się na drugą stronę drogi, a potem przy drodze krajowej 13 przejść na światłach ponownie przez ulicę. No i pieszy musi uważać, aby nie zostać ochlapanym przez nadjeżdżające pojazdy. Bo droga Do Rajkowa wygląda często jak pole ryżowe.

http://przeclaw24.pl/tu-mieszkamy/nasze-sprawy/1591-dluga-historia-krotkiego-chodnika.html

 

 

Była tu jednostka. Jest gruzowisko. Będzie osiedle. [Luty 2018]

harmonia gumienceKończy się rozbiórka budynków po dawnej jednostce wojskowej przy ulicy Cukrowej. Na jej miejscu powstanie osiedle mieszkaniowe "Harmonia Gumieńce". Zbuduje je szczeciński deweloper "Alsecco", który niedawno nabył grunty i budynki od Agencji Mienia Wojskowego.

http://www.przeclaw24.pl/tu-mieszkamy/nasze-okolice-dawniej-i-dzis/1602-byla-tu-jednostka-jest-gruzowisko-bedzie-osiedle.html 

 

 

Kamera na bocianim gnieździe w Warzymicach. [Marzec 2018]

bocianie gniazdo 2018

Ruszamy czwarty sezon z transmisją wideo z bocianiego gniazda w Warzymicach. Działa już kamera, która umożliwi internautom podgląd na żywo naszych ulubionych długonogich, zwiastujących co roku przybycie wiosny. Jest z nami kolejny raz niezawodna firma LanTech.pl, która zapewnia przez cały sezon niezakłóconą transmisję oraz obraz o wysokiej rozdzielczości.

http://www.przeclaw24.pl/wiadomosci/warzymickie-bociany-kamera-sezon-2018.html 

 

 

Budują "Perłę Przecławia" [Marzec 2018]

czarna perla przeclawOd kilku dni w centrum Przecławia trwają intensywne prace budowlane. Na niewielkiej działce w okolicach bloku 98 powstaje budynek wielorodzinny, który pomieści 24 mieszkania. Nowa inwestycja firmy Eurocon Developer ze Szczecina ma nazwę "Perła Przecławia" i ma być oddana do zamieszkania w sierpniu 2019 roku.

http://przeclaw24.pl/tu-mieszkamy/nasze-okolice-dawniej-i-dzis/1625-buduja-czarna-perle-w-przeclawiu.html

 

 

Policjanci użyli paralizatora. Mężczyzna zmarł. [Marzec 2018]

policja przeclawDo zdarzenia doszło na przystanku autobusowym w Przecławiu przy drodze krajowej nr 13. Policjanci chcieli wylegitymować mężczyznę, który wyglądał na pijanego. 30 latek nie chciał pokazać dokumentów i zachowywał się agresywnie. Funkcjonariusze użyli paralizatora. Mężczyzna trafił do szpitala. Dziś nad ranem zmarł.

http://www.przeclaw24.pl/wiadomosci/wydarzenia-i-kronika/1633-policjanci-uzyli-paralizatora-mezczyzna-zmarl.html 

 

 

Ucieczka, wypadek i śmierć na miejscu. [Marzec 2018]

wypadek bedargowo 1Dziś wieczorem w Będargowie doszło do tragicznego wypadku. Na drodze wyjazdowej w kierunku Stobna doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Kierowca jednego z nich zmarł na miejscu. Drugi z nich przeżył. Na miejscu pracują strażacy, policja, pogotowie. Jest także prokurator. Droga powiatowa w tym miejscu jest zamknięta i z pewnością będzie jeszcze nieprzejezdna przez kilka godzin nocnych.

http://przeclaw24.pl/wiadomosci/wydarzenia-i-kronika/1638-ucieczka-wypadek-i-smierc-na-miejscu.html

 

Zgon pod przedszkolem. [Maj 2018]

zgon pod przedszkolem Dziś wczesnym rankiem pod przedszkolem "Wyspa Malucha" w Przecławiu zmarł jeden z mieszkańców. Prawdopodobnie zasłabł podczas porannego spaceru. Na miejsce zdarzenia wezwano policję. Pomimo podjętych prób ratowania życia i długiej reanimacji, nie udało się go uratować.

http://przeclaw24.pl/wiadomosci/wydarzenia-i-kronika/1665-zgon-pod-przedszkolem.html 

 

 

Małgorzata Schwarz potwierdza start w wyborach. [Sierpień 2018]

MalgorzataSchwarzOgłoszony został termin wyborów samorządowych. Odbędą się one 21 października 2018 roku. Dwa tygodnie później - 4 listopada obędzie się druga tura. Od 14 sierpnia oficjalnie ruszają kampanie wyborcze. Od ośmiu lat wójtem gminy Kołbaskowo jest Małgorzata Schwarz, która zwyciężyła w wyborach samorządowych w roku 2010 i 2014. Czy obecna wójt zamierza ponownie kandydować? Jakie przedsięwzięcia udało się zrealizować i jakie są plany na najbliższą przyszłość ? O tych i o innych sprawach rozmawiamy z wójt Małgorzatą Schwarz.

http://przeclaw24.pl/wiadomosci/wybory/1710-malgorzata-schwarz-potwierdza-start-w-wyborach.html 

 

 

Zakorkowani pod przedszkolami. [Październik 2018]

1 zakorkowani pod przedszkolemZamknięcie drogi powiatowej, objazd dla autobusu, dwie budowy osiedlowe i dwa przedszkola w jednym miejscu. To musiało się tak skończyć. W porannym i popołudniowym szczycie niewielki fragment drogi w Przecławiu chwilami staje się kompletnie nieprzejezdny. Chyba, że przestaniemy parkować byle bliżej, byle szybko. Albo skręcimy na parking przedszkolny.

http://www.przeclaw24.pl/tu-mieszkamy/nasze-sprawy/1739-zakorkowani-pod-przedszkolami.html 

 

 

 Kto został wójtem, radnym gminy i powiatu. [Październik 2018]

kogo wybralismy O godzinie 21:00 zakończyło się głosowanie we wszystkich sześciu obwodowych komisjach wyborczych na terenie gminy Kołbaskowo. Obecnie trwa liczenie głosów. W tegorocznych wyborach wywieszenie wyników może potrwać dłużej. Tej nocy będziemy sprawdzać jak głosowali mieszkańcy i jakich włodarzy samorządowych wybrali na kadencję 2018-2023. W poniższym artykule będziemy na bieżąco uzupełniać dane, które zostaną wywieszone przed lokalami wyborczymi.

http://przeclaw24.pl/wiadomosci/wybory/1748-kto-zostal-wojtem-radnym-gminy-i-powiatu.html

Pin It