medentes przeclaw

 reklama

2 grudnia zaczynamy adwent

roratyDzisiejsza niedziela rozpoczyna adwent w Kościele katolickim. Jest to okres oczekiwania na przyjście Chrystusa. W przecławskiej parafii odbędą się w najbliższym czasie reklekcje adwentowe. Od poniedziałku 3 grudnia rozpoczynają się także roraty, czyli msze ku czci Maryi Panny.

 

 

 

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu, tj. 16 grudnia, i potrwają do środy 19 grudnia. Poprowadzi je o. Józef Kaźmierczak, franciszkanin z Dobrej Szczecińskiej. Prosimy uwzględnić termin rekolekcji w swoich planach, by skorzystać z tej formy wspólnotowego przygotowania się do świętowania tajemnicy Bożego Narodzenia - zaprasza Ks. Prob. Roman Misiak

Symbolami adwentu są cztery świece zapalane w kolejne niedzielne nabożeństwa oraz ulubione, zwłaszcza przez dzieci, lampiony ze świecami wewnątrz. Rzpoczynają one wieczorną mszę, kiedy w kościele panuje jeszcze półmrok. Jak co roku księża apelują o pomoc dorosłych i asystę w przypadku żywego światła, które niosą dzieci do kościoła. Praktyczniejsze może się okazać włożenie do lampiona latarki na baterię lub zakup lampiona led.

Okres przedświąteczny to także czas intensywniejszej pomocy potrzebującym. Caritas działający przy przecławskiej parafii od dzisiejszej niedzieli po Mszach św. rozprowadza świece wigilijne, kartki świąteczne i mikołaje. Kończy się akcja "Torby Młosierdzia", darczyńców którzy nie przekazali jej osobiście proszeni są o przyniesienie ich do zakrystii do 9 grudnia. 7 i 8 grudnia odbędzie się w sklepach ogólnopolska zbiórka żywności dla potrzebujących. W naszej okolicy żywność będzie zbierana w "Biedronce", "Lidlu" i w sklepie "Na wyspie"

Pin It

Polecamy :

 reklama

ufo 2018

MAKSYMALNA OCHRONA
NAJLEPSZE CENY
ONLINE I TRADYCYJNIE
KSERO I WYDRUKI
SZYBKA PACZKA GLS
Pn - Pt   9 : 0 0 - 1 7 : 0 0
!!! Z A P R A S Z A M Y !!!

więcej

  

 

 reklama 

lawendowa nowe logo

Przecław 26a (koło kościoła)
Zamów bezposrednio Online
www.pizzeria-izba.pl
lub telefonicznie
91 852 46 08
91 887 74 30

więcej

 

 reklama 

lawendowa nowe logo

Przecław 83B
Tel. 91 433 69 44
www.tasso.biz

HURT - IMPORT - DETAL

fb icon odwiedź nasz fanpejdż

więcej

 

 

Open menu

medentes przeclaw

 reklama