logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki w Gminie Kołbaskowo

szlachetna paczkaSzlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Główną zasadą Szlachetnej Paczki jest pomaganie rodzinom, które chcą zmienić swoją sytuację. Na terenie gminy Kołbaskowo powstał właśnie nowy rejon tej instytucji, do którego prowadzona jest rekrutacja wolontariuszy.

 

 

 

Wolontariusze identyfikują rodziny najbardziej potrzebujące i umieszczają je w anonimowej internetowej bazie danych. A darczyńcy z tej bazy wybierają rodzinę, której chcą pomóc i zakupują potrzebne rzeczy. Tak przygotowane paczki są przekazywane rodzinom na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia. W tym roku finał Szlachetnej Paczki odbędzie się 8-9 grudnia 2018 roku.

Szlachetna Paczka to program, w którym docieramy do osób i rodzin żyjących w trudnej – niezawinionej ‒ sytuacji. Trudna sytuacja to nie tylko ubóstwo materialne. To też wykluczenie społeczne, brak dostępu do specjalistycznej pomocy czy brak odpowiedniej edukacji (np. finansowej). Pomagamy takim rodzinom przekazując pomoc materialną – w postaci paczki lub umożliwiając skorzystanie z pomocy specjalistów. Szlachetna Paczka pomaga rodzinie stanąć na nogi i umacnia w rodzinie przekonanie, że nie są pozostawieni sami sobie w życiu, gdyż mogą liczyć na innych ludzi, wrażliwych na krzywdę ludzką. Paczka łączy tych, którzy mają otwarte serca i chcą mądrze pomagać, z rodzinami, które potrzebują wsparcia. Tylko w 2017 r. do projektu włączyliśmy ponad 20 tys. rodzin, a wartość materialna pomocy przekazanej im w ramach Paczki wyniosła prawie 54 mln zł! Nie byłoby to możliwe bez pracy i energii drużyny ponad 11 tys. wolontariuszy SuperW. To oni docierają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określają, jaki rodzaj pomocy da im szansę na realną poprawę w życiu.

Wolontariusz Szlachetnej Paczki to lokalny bohater! Dlaczego? Bo to on dzięki swojemu zaangażowaniu w pomaganie wolontariusz realnie zmienia historie rodzin w potrzebie. Życie ubogich rodzin, niepełnosprawnych czy samotnych seniorów może zmienić się dzięki Tobie.

W tej chwili SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy w całej Polsce do kolejnej edycji. To właśnie wolontariusze w 950 lokalizacjach w całej Polsce sprawią, że mądra pomoc dotrze do najbardziej potrzebujących. Wolontariusz może zyskać nie tylko satysfakcję z niesienia pomocy, ale przede wszystkim możliwość zyskania kluczowych kompetencji cenionych na rynku pracy – związanych zarządzaniem sobą, pracą w grupie, organizacją eventów oraz rozwój umiejętności komunikacyjnych, interpersonalnych i wielu innych.

W całym zachodniopomorskim, a także w Gminie Kołbaskowo można zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Jeżeli chcesz zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki w Gminie Kołbaskowo wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl  Wybierz zakładkę “ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM PACZKI”, a następnie wybierz województwo “zachodniopomorskie” oraz region “Gmina Kołbaskowo” i wpisz swoje zgłoszenie na wolontariusza.

Więcej informacji o możliwości zgłoszenia na www.szlachetnapaczka.pl

jak zostac superw2

Pin It