logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Przedszkole i Żłobek "Wyspa Malucha" zaprasza!

wyspa maluchaSerdecznie zapraszamy wszystkich rodziców najmłodszych dzieci z Przecławia i okolic do odwiedzenia nas i naszej strony internetowej w celu zapoznania się z wyjątkową ofertą Przedszkola i Żłobka „Wyspa Malucha” oraz oczywiście do zapisania dzieci do naszej placówki. Od 1 marca 2018r. rozpoczyna się bowiem ponownie rekrutacja do Niepublicznego Przedszkola i Żłobka "Wyspa Malucha".

 

 

 

Placówka nasza znajduje się na terenie nowoczesnego, estetycznego i doskonale wyposażonego obiektu - przyjaznego zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Obiekt został zaprojektowany i zbudowany konkretnie pod potrzeby edukacji najmłodszych. Wszystkie pociechy mają do dyspozycji przestronne sale dydaktyczne (pełne kolorowych zabawek i sprzętu niezbędnego do edukacji najmłodszych), salę multimedialno-językową, własną stołówkę, w pełni wyposażoną kuchnię, salę gimnastyczną i szatnię. Ostatnio po gruntownej modernizacji oddaliśmy do użytku naszych dzieci dodatkową salę do ćwiczeń Integracji Sensorycznej, zabaw metodą Montessori oraz zabaw i eksperymentów chemicznych i fizycznych.

wyspa malucha budynek

Budynek jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych ruchowo m.in. dzięki pochylniom dojazdowym i windzie. Cały obiekt jest monitorowany i bezpieczny. Do dyspozycji dzieci jest także plac zabaw oraz ogródek przedszkolny z którego mogą korzystać wszystkie dzieci. 

Przedszkole i Żłobek „Wyspa Malucha” zapewniają ciągłość edukacji do 7 roku życia, w tym samym miejscu, na podobnych warunkach finansowych. Do żłobka przyjmowane są już dzieci od 1,5 roku. Nasze grupy są kameralne (od 16 do 18 dzieci w grupie).

Realizowany jest tu również program rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego, czyli tzw. „zerówka”.

Placówka czynna jest codziennie od poniedziałku do piątku od 6:30 do 17:00, dwanaście miesięcy w roku, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy oraz dwutygodniowej przerwy wakacyjnej.

wyspa malucha plac zabaw

Ogromnie cieszy nas fakt, iż rodzice dzieci uczęszczających do żłobka i przedszkola obdarzyli nas tak ogromnym zaufaniem i ocenili naszą pracę bardzo wysoko, wręcz  wyróżniająco. A nasze dzieci są tu po prostu szczęśliwe. Nasi absolwenci opuszczając progi przedszkola, mogą naprawdę powiedzieć: "Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu - tego jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat".

Wszystko co robimy jest dla dzieci i z myślą o dzieciach: ciepła domowa atmosfera, opieka wykwalifikowanej kadry - osób, które całe swoje serce wkładają w pracę z naszymi dziećmi, codzienne zajęcia z j. angielskiego lub niemieckiego w grupach dwujęzycznych (grupy prowadzą jednocześnie nauczyciel lingwista oraz nauczyciel wychowania przedszkolnego), rytmikę - 2 razy w tygodniu, zajęcia w pracowni komputerowej - 2 razy w tygodniu, zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej - 1 raz w tygodniu, zajęcia prowadzone metodą globalnego czytania wg I. Majchrzak lub G. Domana, opiekę logopedyczną, opiekę psychologa, liczne atrakcje: przedstawienia, koncerty, bale, wycieczki, warsztaty, udział w projektach i wiele innych.

Nasza wyjątkowa kuchnia zapewnia wszystkim przedszkolakom pyszne domowe posiłki uwzględniające specjalne wymagania żywieniowe poszczególnych dzieci, przygotowywane z największą starannością. Wszystko robimy sami! Nie tylko pyszne i zdrowe zupy, drugie dania, ale też desery (ciasta, gofry, budynie, kisielki, galaretki), śniadania (własnej roboty pasty, pieczone w piecu konwekcyjnym wędliny, własnej roboty soki, kompoty, itp.).

wyspa malucha salaW naszych grupach dwujęzycznych (polsko-niemieckich lub polsko-angielskich) dzieci mają możliwość uczestniczyć w tzw. „wychowaniu dwujęzycznym”, w którym drugi język jest obok języka ojczystego dzieci środkiem przekazu informacji, wiedzy i środkiem komunikacji. Oznacza to, iż obok nauczyciela polskiego w zajęciach uczestniczy również nauczyciel lingwista, który przez 4 do 6 godziny dziennie, codziennie mówi do dzieci w języku niemieckim lub angielskim, bawi się, czyta, prowadzi zajęcia, wydaje proste polecenia, tak, aby dzieci naturalnie zostały „zanurzone” w ten obcy język (podobnie jak w rodzinie dwujęzycznej) - więcej informacji o grupach dwujęzycznych znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.
 
Rekrutacja właśnie się rozpoczyna - zapraszamy do zapisów.

Bliższe informacje na stronie www.wyspamalucha.edu.pl i pod tel. 91 311 71 71

Przedszkole i żłobek "Wyspa Malucha"
Przecław 101
72-005 Przecław

Informacje dodatkowe :
od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.00
tel. 91 311 71 71
tel. 604 78 55 21
tel. 604 78 55 20
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.wyspamalucha.edu.pl

Do placówki zaprasza: Joanna Macuk – dyrektor Przedszkola i Żłobka „Wyspa Malucha” w Przecławiu.

Pin It