logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Zgaś Ryzyko - Czadowy konkurs

czadowy konkursKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Policach organizują konkurs pn.  "Zgaś Ryzyko Czadowy Konkurs". Celem konkursu jest m.in. uświadomienie zagrożeń i kształtowanie bezpiecznych postaw wśród mieszkańców powiatu polickiego, ograniczenie ilości osób poszkodowanych związanych z niebezpieczeństwem powstania produktów niepełnego spalania oraz profilaktyka pożarowa obiektów mieszkalnych.

 

Do konkursu mogą przystąpić wyłącznie osoby pełnoletnie, zamieszkujące na terenie powiatu polickiego (osoby fizyczne) w lokalu mieszkalnym nie młodszym niż 5 lat, które zlecą wykonanie przeglądu pieca gazowego lub przeglądu kominiarskiego przewodów spalinowych lub wentylacyjnych. Nagrodami w konkursie czujki tlenku węgla oraz czujki dymu.

W ostatnim dziesięcioleciu średnio rocznie w Polsce wybucha ok. 160 tys.  pożarów, w wyniku których śmierć ponosi ponad 550 osób, a kolejnych kilka tysięcy doznaje uszczerbku na zdrowiu. Jeżeli dodać do tego 300-400 zgonów rocznie w wyniku zatruć tlenkiem węgla. W powiecie polickim liczba interwencji straży pożarnych do zdarzeń związanych z tlenkiem węgla wynosi co najmniej 20 rocznie.

Dostrzegając te problemy wspólnie ze Starostą Polickim organizujemy ten konkurs – mówi kpt. mgr inż. Piotr Maciejczyk Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Policach.  Proszę o umieszczeniu informacji o naszej akcji na stronie internetowej, aby dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców.

Regulamin oraz niezbędne informację są na naszej stronie internetowej w poniższym linku. http://www.straz.police.pl/czadowy-konkurs

 

czadowy konkurs plakat

Pin It