logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

III Ćwierćmaraton Bielika - fotorelacja

cwiercmaraton-bielikaDwustu biegaczy, setka rowerzystów oraz pięćdziesiątka chodziarzy stawiła się na starcie trzeciego Ćwierćmaratonu Bielika w Siadle Dolnym. To kolejna edycja gminnej imprezy, która ma za zadanie promować zdrowy styl życia oraz pokazać mieszkańcom i przyjezdnym walory turystyczne gminy Kołbaskowo. Trasa wyścigu wiodła od Siadła Dolnego przez Moczyły do Pargowa wzdłuż niedawno otwartej ścieżki rowerowej "Szlak Bielika"

 

 

Najszybciej do mety w Pargowie z czasem 40' 52'' dobiegł Dariusz Saniewski z Polic. To mój debiut na bieliku - mówi zwycięzca - już w zeszłym roku zainteresował mnie ten bieg. Widziałem zdjęcia, koledzy opowiadali, że było tu super, dlatego postanowiłem w tym roku sprawdzić jak tu jest. Znajomi narzekali na górki i muszę powiedzieć, że górki są rzeczywiści interesujące, szczególnie ta pierwsza. Drugi na mecie zjawił się Tomasz Łużyński, a trzeci Tomasz Wszczuk. Wśród Pań pierwsze miejsce zajęła Paulina Grzegórzek, drugie Monika Andrzejczak a trzecie Anna Kotarska. Najszybszym biegaczem gminy Kołbaskowo został Grzegorz Małowiecki a biegaczką - Agnieszka Jarota.


Klasyfikacja czasowa obejmowała także chodziarzy "nordic walking". Tutaj najszybsi byli Marek Stefanicki oraz Sylwia Ziółkowska. W rajdzie rowerowym nie liczył się tylko czas, ale także wiedza na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zdobywanie punktów po drodze. W przejażdżce rowerem po bieliku wzięły udział całe rodziny. Najmłodszy uczestnik miał zaledwie 3 lata. Rowerzyści, pojechali trochę inna trasą. Jako jedyni dojechali do Kamieńca i z powrotem oraz dodatkowo wspinali się na Wzgórze Widokowe.

 

Na mecie w Pargowie czekały atrakcje dla całej rodziny. Były dmuchańce dla dzieci, zjeżdżalnia, kule wodne oraz malowanie twarzy. Starsi mogli zagrać w mega-piłkarzyki oraz powspinać się na ściankę wspinaczkową. Zorganizowane zostały także biegi dla przedszkolaków i starszych dzieci.

 

Wielkie podziękowania należą się wielu sponsorom, którzy pomogli gminie w organizacji tej imprezy. Byli to m.in "Netto", "Evita Spa", "Moja Strefa Ruchu", "uŚnieżków", "BroBurgers", "Decathlon" "Viva Natura" oraz Gabinet Masażu Grzegorza Małowieckiego. Na wysokości zadania stanęły także lokalne stowarzyszenia gminne takie jak LZS Warnik, Spartakus, Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, strażacy z Kołbaskowa i Smolęcina oraz mieszkańcy Pargowa i Moczył. Nagród finansowych oraz drobnych upominków pocieszenia było tak dużo, że ich rozdanie zajęło ponad godzinę i prawie każdy zawodnik coś otrzymał.

 

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością oraz przyciąga większą liczbę zawodników. Ci którzy wzięli w niej udział po raz kolejny chwalili sobie organizację całego przedsięwzięcia, ładniejsze medale niż w poprzednich latach oraz bezpłatne autobusy na start i metę. Jedynym mankamentem imprezy był generalny remont drogi w Siadle Dolnym, który uniemożliwił dojazd zawodników do centrum miejscowości. Z pewnością za rok tego problemu już nie będzie a zawodnicy przekonają się jak piękne jest nadbrzeże w Siadle Dolnym po remoncie.

 

Pin It