logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

To będzie weekend majowo-motocrossowy

motocross-2014Już niebawem na torze motocrossowym im. Zbigniewa Rutkowskiego w Rosówku usłyszymy ryk silników motocykli crossowych oraz quadów. W czwartek 1 maja odbędzie się I runda Mistrzostw Polski w Motocrossie. A trzy dni później, w niedzielę 4 maja - Mistrzostwa Polski Strefy Polski Zachodniej. Emocji na pewno nie zabraknie...

 

 


W zeszłym roku mieliśmy okazję podziwiać najlepszych zawodników naszego kraju ścigających się na quadach - informuje Andrzej Czernikiewicz z "Moto 46". Natomiast zawody motocrossowe rangi Mistrzostw Polski po raz ostatni oglądaliśmy na naszym torze w 2010 roku. Czteroletnia przerwa sprawiła, iż kibice z miasta z ogromnymi tradycjami motocrossowymi jakim jest Szczecin, na pewno tłumnie zjawią się na torze w Rosówku.

 

1 maja na przebudowanym torze zobaczymy zawodników w klasach MX OPEN, MX2 a także MX QUAD OPEN. Nie zabraknie też zawodników z Niemiec, którzy chętnie ścigają się w Polsce. Przedsmakiem do rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski będą  wyścigi o Puchar Prezesa Zarządu Okręgowego PZM w Szczecinie dla zawodników z licencjami C - jest to liczna grupa uprawiająca ten widowiskowy sport i z pewnością możemy liczyć na pełną maszynę startową w tej klasie a co za tym idzie ogromne emocje.

 

Tor w ostatnim czasie został nieco przebudowany i stał się jeszcze bardziej widowiskowy, także będzie to interesujący początek tegorocznej majówki.

 

 

plakat-2014-mp

 

 

plakat-2014-mspz

 

A tak bawiliśmy się w poprzednich latach

Pin It