logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Fotorelacja z I Turnieju Pamięci Macieja Rynkiewicza

turniej-rynkiewiczaW sobotę 18 stycznia w Przecławiu odbył się I Turniej Piłkarski Pamięci Macieja Rynkiewicza. W tym dniu w piłkę nożną zagrali koledzy z drużyny, zaprzyjaźnione kluby i znajomi "Rynia". Każdy chciał uczcić pamięć o zmarłym w zeszłym roku koledze. Wygrało Ehrle Dobra Szczecińska - ale tu do końca o wynik i o wygraną nie chodziło.

 

 

Rozpoczęcie turnieju miało bardzo uroczysty charakter. Na wstępie dokonano prezentacji zespołów biorących udział w turnieju, następnie Prezes Klubu Victoria'95 Przecław Marek Siwa przywitał przybyłych Rodziców Maćka, brata bliźniaka Jarosława z małżonką, przedstawicieli Rady Gminy na czele z Panią Wójt Małgorzatą Schwarz, sędziów, drużyny biorące udział i wszystkich kibiców. Po czym poprosił wszystkich o powstanie i wysłuchanie w zadumie i refleksji utworu zespołu "Dżem" - "Zapal świeczkę". Zgromadzeni nie potrafili opanować wzruszenia.

Potem rozpoczęły się już emocje piłkarskie. W turnieju wystartowało 10 zespołów podzielonych na dwie grupy. Rozgrywki były zacięte i stały na wysokim poziomie, zmagania prowadziła trójka sędziowska Dariusz Królikowski, Łukasz Ostrowski i Artur Aluszyk. Zwyciężyła drużyna Ehrle Dobra Szczecińska, która w finale pokonała Unię Dolice. Kolejne miejsca zajęły drużyny Pogoń Szczecin - rocznik 1982, której kapitanem w przeszłości był Maciek, Orzeł Łożnica, Ryniu - Team przyjaciele Maćka, Hetman Grzybno, Salos Szczecin, Victoria'95 Przecław, Świt Szczecin i Zryw Kołbaskowo.

Myślę, że turniej spełnił oczekiwania zarówno pod względem rangi jaki i pod względem sportowym i będzie rozgrywany cyklicznie co roku - mówi Marek Siwa. Chciałbym podziękować za przybycie w sposób szczególny Rodzinie Maćka, oraz Pani Wójt i Przewodniczącemu Rady Gminy Kołbaskowo, zawodnikom i kierownictwu drużyn biorących udział w turnieju, sędziom, opiece medycznej, Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Przecławiu, sponsorom - Amber Sport, MN Sport, Saller Sport, Firmie HPT z Kamieńca, kibicom, członkom klubu Victoria oraz wszystkim, którzy pomagali w organizacji tego wydarzenia i dzięki, którym turniej mógł się odbyć - dodaje na koniec M. Siwa.

"Nikt nie umiera na ziemi, dopóki żyje w sercach i pamięci tych, którzy zostają".

 

Na przedostatnim zdjęciu - (z przyjaciółmi Maćka - Ryniu Team) drugi z prawej ojciec Maćka - Pan Andrzej Rynkiewicz.

Na ostatnim zdjęciu (z Pogonią - rocznik 1982) pierwszy z prawej brat bliźniak - Jarosław.

Pin It