logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Znowu będą się ścigać w Rosówku

motocross-rosowekRyk silników, spaliny, kurz i latające motocykle - czyli zawody motocross'owe w Rosówku. W najbliższą sobotę odbędzie się bardzo widowiskowa impreza sportowa, która będzie miała miejsce na terenie naszej gminy. Przyjadą najlepsi polscy jeźdźcy na swoich motocyklach, będą dalekie skoki w tumanach kurzu i walka kto pierwszy na mecie. Tym razem będą to zawody drużynowe.

 

 

5 października na torze im. Zbigniewa Rutkowskiego w Rosówku odbędą się Zespołowe Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej. Zawody będą miały charakter otwarty a więc możliwy będzie start zespołów z poza naszej strefy.

Drużyny będą składały się z czterech zawodników w różnych klasach - informuje Andrzej Czernikiewicz z Moto 46 Szczecin. Maksymalnie po jednym zawodniku z klas MX65, MX85, MX2J, MX Kobiet, MX Quad, MX Master lub MX Open oraz maksymalnie dwóch z klas MX2C i MXOpenC. Każdy klub ma prawa wystawić dowolną ilość zespołów. Wyścigi będą odbywały się na podobnych zasadach jak we wszystkich rundach MSPZ z jedną różnicą. Zamiast klasy MX1C będzie klasa MX Open C tak więc będą mogli startować w niej także zawodnicy na motocyklach o mniejszych pojemnościach. Punktacja też będzie inna niż w tradycyjnych zawodach. Za pierwsze miejsce będzie przyznawany jeden punkt, drugie to dwa punkty i tak dalej... Zwycięży w zawodach ten zespół, który zbierze jak najmniejszą ilośc punktów. Najgorszy wynik każdego zespołu zostanie skreślony. W zawodach dopuszczeni będą także zawodnicy nie reprezentujący żaden z zespołów, ich start nie będzie jednak punktowany.

Na imprezę zapraszają Pro Racing Team, Polski Związek Motorowy oraz Gmina Kołbaskowo. Start imprezy o godzinie 12:00

Galeria zdjęć z poprzednich imprez dostępna jest TUTAJ

 motocross-plakat-zawody-druzynowe

 

 

Pin It