logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Za bielikiem - biegiem, marszem i rowerem !

pobieglismy-za-bielikiem-2013Dziś 26 maja odbyła się gminna impreza "W pogoni za bielikiem". Można było pobiec. 11km ćwierćmaraton odbył się na trasie Siadło Dolne - Pargowo. Podobna trasa czekała rowerzystów - ci dodatkowo odwiedzili Kamieniec i w sumie zrobili 13km. Najkrótszą,  6km trasę, z Moczył do Pargowa zrobili maszerujący z kijkami. Wszystko dopisało, za wyjątkiem pogody.

 

 

Udział w imprezie sportowej wzięły całe rodziny, poszli, pobiegli i pojachali starsi i młodsi, dzieci i młodzież, panie i panowie. Duże brawa zebrał 78 letni Florian Kropidłowskim. Wprawdzie zjawił się na mecie ćwierćmaratonu ostatni, ale swoją postawą zasłużył na największe uznanie kibiców.

Bieg wygrali: Krzysztof Pokrzywiński z Polic, drugi był Tomasz Waszczuk ze Szczecina a trzeci Tomasz Łużyński z Polic. Wśród Pań triumfowały Beata Pokrzywińska z Polic, Paulina Wasilewska z Polic oraz Wioletta Murawska ze Szczecina. Nasi mieszkańcy zaprezentowali się również dobrze, pierwszy był Łukasz Staniszczak z Warzymic, drugi Grzegorz Małowiecki z Przecławia a trzeci Paweł Staniszczak z Warzymic. Najszybciej wśród mieszkanek naszej gminy pobiegły Magdalena Waszczuk z Przecławia, Agnieszka Jarota z Przecławia oraz Katarzyna Białkowska z Kołbaskowa.

Rajd rowerowy oraz marsz "nordic walking" nie miały charakteru wyścigu. Tutaj liczyło się dobre towarzystwo, aktywne spędzenie czasu oraz poznanie walorów przyrodniczych naszej gminy. Wielkie podziękowania należą się wielu sponsorom, którzy pomogli gminie w organizacji tej imprezy. Nagród finansowych oraz drobnych upominków pocieszenia było tak dużo, że prawie każdy zawodnik coś otrzymał.

W imieniu organizatorów podziękowania składamy głównym sponsorom : Centrum handlowemu "Auchan" Kołbaskowo, sklepowi "Decathlon Ustowo" oraz sieci sklepów "Netto". Imprezę aktywnie wsparły liczne stowarzyszenia z terenu gminy Kołbaskowo : LZS Warnik, Spartakus, LUKS Gryf Będargowo, LUKS Dąb Przecław, LZS Kołbaskowo, Victoria 95 Przecław, LUKS Grom Kołbaskowo oraz Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo.
Organizacyjnie pomogli także pracownicy urzędu gminy, straż pożarna, straż gminna oraz sołtysi i członkowie rad sołeckich, Młodzieżowa Rada Gminy oraz Pan Andrzej Szymański z Siadła Dolnego. Nagrody ufundowali także : Sklep "Komputronik", Salon "Evita-Spa", sklep rowerowy "Madbike", Gabinet Masażu Grzegorza Małowieckiego, sklep piłkarski MN SPORT,  firma Rowery Czapiewski, hurtownia owoców "Alfa Fruit", Olan Serwis, Portal Przeclaw24, Miesięcznik "Puls Przecławia" oraz sklep "Run Expert".

Impreza "W Pogoni Za Bielikiem", pomimo niepogody, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Miejmy nadzieję, że wpisze się na stałe w regionalny kalendarz imprez sportowych i będzie promować naszą gminę.

Pełnie wyniki biegu dostępne są TUTAJ

 


Fot : Michał Szczuplak

Pin It