logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Mistrzowie Świata na torze "Silver" w Ustowie

PIKC2013Już w najbliższą niedzielę (07.04.2013) na torze Silver Gokart Center w Ustowie, odbędą się jedyne w Polsce i tej części Europy eliminacje do Halowych Mistrzostw Świata w Kartingu. PIKC to eliminacje krajowe, które dają możliwość wyłonienia najlepszych kierowców do startu w KWC (Kart World Championship 4 stroke) -  czyli w wolnym tłumaczeniu Kartingowe Mistrzostwa Świata Czterosuwów, czyli gokartów amatorskich. Zawodnikami mistrzostw są w 95% amatorzy, których hobby jest karting halowy.

 

Do Szczecina zjedzie się ponad 90 zawodników z Polski, Niemiec, Belgii oraz Węgier. Wśród zagranicznych kierowców będzie aż dwóch Mistrzów Świata! Poziom zawodów zapowiada się na bardzo wysoki, ponieważ na liście startowej znaleźli się mistrzowie prawie wszystkich polskich torów kartingowych! W tym roku organizatorzy zdecydowali się stworzyć dwie kategorie wiekowe. W kategorii Junior (do 17 lat) młodzi kartingowcy będą doważeni do 70kg, natomiast w kategorii Seniora (powyżej 17 lat) limit wagi wynosi 90kg, ma to wyrównać szansę oraz dać możliwość wyłonienia najszybszych kierowców halowego kartingu w Polsce!

Zawodnicy będą mogli się poczuć jak kierowcy Formuły 1! Start wyścigów będzie się odbywać za Safety-Kartem! Kolejną atrakcją jako element strategii jest wprowadzenie Pit-Stopów. Podczas każdego wyścigu zawodnik musi przynajmniej raz zjechać do parku maszyn, aby odbyć tam 10 sekundowy postój.

Oto kilka słów o obiekcie, na którym odbędą się eliminacje:

"To zdecydowanie najlepszy tor tego typu w Polsce. Jest znakomicie wyprofilowany." - wypowiedź Roberta Kubicy po zakończeniu wyścigu, który odbył się w Silver Gokart Center.

"Muszę przyznać, że obiekt zrobił na mnie ogromne wrażenie. Nie ma takiego drugiego toru kartingowego w Polsce i przyznam szczerze, że naprawdę rzadko spotyka się takie tory na świecie (...) Moje treningi wyglądają różnie. Najczęściej musimy wyjeżdżać do Włoch, ponieważ w Polsce poza tym szczecińskim torem nie ma takich możliwości (...) miałem okazję pojeździć tutaj w ramach treningu i przyznaję, że to czysta przyjemność." - wypowiedź Karola Basza, najlepszego polskiego kartingowca, piątego zawodnika Mistrzostw Świata w kartingu w kategorii KF1.

Takie rekomendacje o kompleksie Silver Hotel & Gokart Center, na którym odbędą się zawody, mówią chyba wszystko.

Więcej informacji na stronie www.pikc.pl lub www.facebook.com/pikc.karting

 


Pin It