logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Pobiegliśmy z Bielikiem. Pargowo 2012

pobieglismy-za-bielikiemW niedzielę 20 maja w Gminie Kołbaskowo odbyło się uroczyste otwarcie ścieżki rowerowej "Szlak Bielika" z Siadła Dolnego do Pargowa. W tym dniu na jedenastokilometrowej trasie odbył się I Gminny Ćwierćmaraton, II Gminny Rajd Rowerowy oraz marsz "Nordic Walking". Na mecie w przygranicznym Pargowie zorganizowano piknik gminny z wieloma atrakcjami i konkursami dla całych rodzin.Jako pierwsi na mecie ćwierć-maratonu pojawili się mieszkańcy Szczecina - zwyciężył Piotr Grzegórzek, drugi był Tomasz Waszczuk a trzeci Robert Szych. Wśród kobiet triumfowały także szczecinianki pierwsza była Klaudia Szych, druga Paulina Włodarek a trzecia Wioletta Murawska.

Równolegle po Szlaku Bielika przejechali także rowerzyści - tutaj czas przejazdu nie miał większego znaczenia - liczyła się dodatkowo wiedza na temat Gminy Kołbaskowo. II Gminny Rajd Rowerowy wygrali Krzysztof Witwicki oraz Joanna Wysoczańska-Izydorek. Uhonorowano także najstarszą uczestniczkę   zawodów - panią Irenę Saja oraz najmłodszego 10-letniego Ziemowita Wojciechowskiego.

W ramach ogólnopolskiej akcji "Polska Biega" odbyły się biegi młodzieży na krótkim dystansie 2,5 km. Bieg na trasie Granica Państwa - Pargowo do lat 16-tu wygrał - Marcin Suszczewski, drugi był Kasjan Kawecki a trzeci - Piotr Kornaszewski oraz w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyła Nikola Mrawska.

Na mecie w Pargowie w pikniku uczestniczyło kilkuset mieszkańców Gminy Kołbaskowo, Szczecina, Gryfina i Polic. Można było bezpłatnie spróbować sił na ściance wspinaczkowej, trampolinach i mega piłkarzykach. Na najmłodszych czekał plac zabaw, dmuchana mega zjeżdzalnia oraz malowanie twarzy. Dużo radości i emocji było podczas wyścigów i konkurencji dla przedszkolaków na rowerkach dwu i cztero-kołowych.

W organizację przedsięwzięcia zaangażowało się wiele lokalnych stowarzyszeń m.in LUKS Przecław, Spartakus, LZS Warnik, Victoria Przecław, LUKS "Dąb" i LZS Kołbaskowo. Atrakcyjne nagrody dla uczestników ufundowały firmy "Netto", Evita Spa", Hotel "Dworski", Zajazd "U Śnieżków", Gabinet Masażu Grzegorza Małowieckiego, Hipermarket "Auchan" oraz Sklep Sportowy "Run Expert". Sportowe i medialne wsparcie zawodów zapewnili: Kurier Szczeciński, TVP Szczecin, Portal Przeclaw24.pl, Portal 4RUN.PL, MaratonyPolskie.pl, Maratony24.pl, Miesięcznik "Puls Przecławia" oraz "RAZ" - Ruchowa Akademia Zdrowia. Głównym organizatorem pikniku był Urząd Gminy Kołbaskowo na czele z Wójtem Małgorzatą Schwarz. Podziękowania należą się wielu pracownikom i wolontariuszom, którzy aktywnie wspierali imprezę, a nie sposób wymienić ich z osobna. Organizacyjne bardzo pomogło także zaangażowanie w bezpieczeństwo uczestników Straży Gminnej i Pożarnej.

Wszystkim uczestnikom i pomocnikom bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok !

Więcej zdjęć w galerii - TUTAJ

Pin It