logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Rusza budowa przecławskiego skateparku

skatepark-na-wiosneMamy bardzo dobrą wiadomość dla jeżdżących na deskorolkach, rolkach i BMX'ach. Najpóźniej wiosną 2012 oddany zostanie do użytku przecławski skatepark zlokalizowany "na wyspie". 10 sierpnia wójt M. Schwarz ogłosiła przetarg na jego budowę, a kilka dni temu ogłoszono, że inwestycję zrealizuje firma M.P.G. z Łagiewnik. Za kwotę 616 tys zł na 1164m2 powierzchni powstanie obiekt, który miejmy nadzieję, oderwie nasze dzieci od komputerów i pozwoli aktywnie i bezpiecznie spędzić wolny czas.

 


 

Budowa skateparku odbywa się w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich , Oś Lider, w oparciu o  przyjęty przez zebranie wiejskie  program : "Odnowa miejscowości Przecław" - mówi Wójt Małgorzata Schwarz. Program w 85% będzie finansowany ze środków zewnętrznych, tylko 15% musi zapewnić Gmina.

Obecnie skaterzy jeżdżą po drogach, chodnikach lub pod biedronką i rzadko są tam mile widziani. Ich Jazda może stanowić zagrożenie dla nich, przechodniów i przejeżdżających aut. Wykonawca skateparku - firma MPG ma największe doświadczenie w kraju w budowie takich obiektów. Ich realizacje, referencje i galerie można podziwiać na stronie www.skateparki.pl.

Powierzchnia jezdna obiektu będzie wystarczająco gładka aby osoba poruszająca się na deskorolce z kółkami o średnicy 45mm nie odczuwała żadnych nierówności. Na terenie skateparku przewidziano budowę najazdów, zeskoków i innych przeszkód które urozmaicą młodzieży treningi. Każdy miłośnik tego sportu znajdzie tu odpowiednie warunki do rozwijania swoich umiejętności.
Nasz obiekt będzie wzorowany na stargardzkiej skateplazy - wyposażony będzie w takie urządzenia jak:  bold curb, bold rai, curb, manualpad, w/curbs, central plaza part, kinked curb, manualpad, flatrail, wallride.


Projekt : Marek Mizak

Skateplaza Stargard Szczeciński from . . . on Vimeo.

Pin It