logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

9 sierpnia mammobus przyjedzie do Przecławia

mammobus luxmed przeclawLUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz ostatni badanie bez skierowania lekarskiego będą mogły wykonać Panie, które urodziły się w 1953 roku. Zachęcamy, aby nie zwlekać z realizacją badań –  systematyczna mammografia umożliwiają wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia. 
 
 
Nowotwory piersi są nadal jedną z głównych przyczy chorobowości i umieralności kobiet - mówi Lek. Sylwia Napiontek-Balińska. Rozwój choroby jest skryty i  przez dłuższy czas bezobjawowy. Jedynie systematyczne wykonywanie mammografii bądź badań USG sutka daje możliwość wczesnego wykrycia choroby , a co za tym idzie podjęcia skutecznego leczenia. Samokontrola  piersi nie jest równoważną metodą profilaktyki, ponieważ kobieta badając się samodzielnie jest w stanie wykryć zmianę powyżej 1 cm, gdy tymczasem najlepiej podjąć leczenie w momencie gdy zmiana nie przekracza 0.5 cm.
 

  reklama

Fruktolinka

 

 
Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w Przecławiu – 9 sierpnia w godzinach od 8.30 do 11.30 przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji , ul. Rekreacyjna 1
W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także: 
• nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy 
• lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. 
 

  reklama

Hair-House

 
Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania. 
 
Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. 
 

 reklama

Ancora Warzymice

 
W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego oraz  w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego prosimy o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.
 
Więcej informacji na temat mammografii znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl 

  

Pin It