logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Okradł kierowcę, dorwali go piłkarze!

Petla autobusowaW czwartkowy wieczór, doszło do kradzieży na przystanku końcowym linii 241 w Przecławiu. Jeden z pasażerów wykorzystując nieuwagę kierowcy, ukradł z kabiny plecak z dokumentami i pieniędzmi. Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Złodziej uciekał. Kierowca go gonił. Ale najszybsi okazali się miejscowi piłkarze.

 

 

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Przecław przy pętli autobusowej miało dojść do kradzieży plecaka - mówi Katarzyna Lesicka rzecznik KPP Policji w Policach. Na miejscu okazało się, że 37-letni mężczyzna, który wysiada z autobusu ukradł plecak, który znajdował się przy fotelu kierowcy, a następnie uciekł w stronę szkoły. Mężczyzna został ujęty przez dwóch obywateli. Policjanci odzyskali również skradziony plecak, w którym były dokumenty i pieniądze.

  reklama

Fruktolinka

 

Nasi zawodnicy nie musieli długo za nim biec - mówi prezes KP Przecław Krzysztof Jakubczak. Akurat odbywał się na boisku przy szkole trening i rozgrzewka piłkarzy dorosłych, seniorów i oldbojów. Wprawdzie uciekający sprawca miał dużą przewagę nad kierowcą autobusu, bo to był starszy człowiek. Nasze chłopaki dorwali złodzieja zaraz przy bramie.

  reklama

Hair-House

 

Na początku zdarzenia było pewne zamieszanie. Bo kierowca biegł przez naszą miejscowość i krzyczał coś po ukraińsku. Okazało się jednak w drużynie KP Przecław, jeden z zawodników był też z Ukrainy i panowie szybko się dogadali. W komentarzach na portalu społecznościowym pojawiły się także informacje, że uciekający miał przy sobie nóż.

Nie ma informacji, że sprawca użył noża. Temu zaprzeczył również kierowca. Sprawdza kradzieży był pod wpływem alkoholu i trafił do policyjnego aresztu. - dodaje na koniec K. Lesicka.

 

/zdjęcie archiwalne/

Pin It