logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Ruszają w Przecławiu bezpłatne szczepienia p/grypie oraz p/covid (trzecia dawka)

przychodnia salusW przecławskiej przychodni SALUS można już zaszczepić się trzecią, przypominającą, dawką przeciwko covid. Oferta skierowana jest m.in. dla osób powyżej 50. roku życia. Ruszyły także szczepienia przeciwko grypie. Osoby w podeszłym wieku, pracownicy służby zdrowia oraz służby mundurowe otrzymają ją bezpłatnie.

 

 

 

Jeśli chodzi o szczepienia przeciwko grypie - mówi dr. Sylwia Napiontek-Balińska z przychodni "Salus" w Przecławiu - to zapraszamy od poniedziałku 4 października. Bezpłatnie szczepienia przeznaczone są dla seniorów urodzonych do 1946 roku oraz pracownikom służb mundurowych, pracowników oświaty, służby zdrowia oraz farmaceutów.

 

reklama

Madar Hurtownia Wedlin Warzymice

Hair-House

 

W całym kraju już od 24 września ruszyły zapisy na szczepienie trzecią dawką szczepionki na COVID-19. Mogą się na nią rejestrować osoby po 50.roku życia, w pełni zaszczepione pod warunkiem, że od momentu uzyskania przez nie pełnego zaszczepienia minęło sześć miesięcy. Chętni otrzymają dawkę przypominającą szczepionki Pfizer/BioNTech - niezależnie od tego jaką szczepionką zaszczepiły się wcześniej.

Trzecia, przypominająca dawka szczepionki, przeznaczone jest przeznaczona także dla osób:
- otrzymujących aktywne leczenie przeciwnowotworowe,
- po przeszczepach narządowych przyjmującym leki immunosupresyjne lub terapie biologiczne,
- po przeszczepie komórek macierzystych w ciągu ostatnich dwóch lat,
- z umiarkowanymi lub ciężkimi zespołami pierwotnych niedoborów odporności,
- z zakażeniem wirusem HIV,
- leczonych aktualnie dużymi dawkami kortykosteroidów lub innymi lekami, które mogą hamować odpowiedź immunologiczną,
- dializowanych przewlekle z powodu niewydolności nerek.

W przecławskiej przychodni "Salus" nie ma potrzeby umawiania się w rejestracji na trzecią dawkę. Szczepienia prowadzone są na bieżąco od wtorku do piątku w godzinach od 12:00 do 18:00. Trzeba po prostu przyjść. Przed wizytą koniecznie się upewnić, czy na swoim Internetowym Koncie Pacjenta jest aktywne skierowanie. Istotna informacja jest taka, że dawkę przypominającą preparatem firmy Pfizer mogą przyjąć także ci, którzy wcześniej zostali zaszczepieni inną szczepionką. Warunkiem jest upłynięcie 6 miesięcy od podania drugiej dawki lub pierwszej w przypadku J&J. Przykładowo, jeśli otrzymałeś drugą dawkę 1 marca, Twoje skierowanie na dodatkową dawkę zostanie wystawione 1 września. W tym dniu otworzą się dla Ciebie wszystkie kanały rejestracji.

Pin It