logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

X Bielik. Powrót do normalności. [DUŻO ZDJĘĆ]

XCwiermaraton BielikaTo była idealna impreza na którą czekaliśmy od dawna. Po ponad rocznej pandemii i licznych ograniczeniach udało się zorganizować jubileuszowy Ćwierćmaraton Bielika jak za "starych dobrych lat". W zeszłym roku najpierw imprezę przeniesiono z maja na wrzesień. Potem okazało się, że odbyła się w skrajnie trudnych warunkach pogodowych. W tym roku dopisała pogoda, frekwencja i padły rekordy życiowe. I były uśmiechnięte buzie. Bez maseczek.

 

 

Ćwierćmaraton Bielika jak co roku można pokonać na cztery sposoby. Ścigając się rowerem, idąc pieszo, biegnąc lub jechać rekreacyjnie rowerem nawet z najmłodszymi. To impreza z cyklu dla każdego coś miłego. Podobnie sytuacja wygląda na mecie w Pargowie. Piknik rodzinny zawsze odbywa się z atrakcjami dla dzieci i dorosłych w każdym wieku.

reklama

Centrum Stomatologii Zabscy

To trudna trasa - mówi Pani Aneta. Górka po pierwszy kilometrze nie do pokonania biegnąc. Musiałam podchodzić, tak jak moje koleżanki. Znam już dobrze trasę, jest piękna. W tym roku znów zrobiłam życiówkę. Uwielbiam tu biegać.

Ćwierćmaraton Bielika to impreza zaliczana do najpiękniejszych w naszym województwie. Przebiega przez tereny leśne i pola w okolicach Doliny Dolnej Odry. Zaczyna się w Siadle Dolnym - w tej chwili wieś ma już pięknie wyremontowane nadbrzeże i całą infrastrukturę turystyczną. Potem trasa biegnie koło rezerwatu Wzgórze Widokowe Nad Międzyodrzem gdzie zawodnicy muszą się zmagać ze stromym podbiegiem w lesie. Dalej prowadzi polami w stronę kolejnej pięknej wsi - Moczyły. Tam po tradycyjnym napojeniu zawodników biegniemy krótko drogą powiatową w kierunku Kamieńca aby w połowie odcinka skręcić w malowniczy wąwóz i ścieżkami leśnymi dobiec do Odry Zachodniej. Po kilku kilometrowej trasie leśnej wybiegamy ostatecznie przed Pargowem gdzie na końcu wsi, prawie przy granicy Polsko-Niemieckiej na polanie jest meta i odbywa się coroczny piknik.

  reklama

Hair-House

 

W tym roku zmieniono kolejność startu różnych grup zawodników. Czy słusznie? Nie wiadomo, każda z grup ma zawsze swoje argumenty, aby ich puścić wcześniej. Przez lata na końcu puszczani byli chodziarze "Nordic Walking". Tym razem na koniec pojechali rowerzyści. Najpierw wyścigowi a potem rekreacyjni. Na mecie w Pargowie odbył się Polsko-Niemiecki Piknik Rodzinny gdzie zaproszono także mieszkańców Związku Gmin Gartz oraz innych polskich i niemieckich gmin Euroregionu Pomerania. Była strefa rekreacji i zabaw, Bieg Malucha, strefa Kołbaskowo Challenge - czyli bieg z przeszkodami, warsztaty Zero Waste - czyli o tym jak nadać przedmiotom drugie życie, warsztaty Ogród w szkle oraz wspólny trening fitness.

A oto wyniki w konkurencji biegowej:

I miejsce mężczyźni - Wojciech Piwowarczyk
II miejsce mężczyźni - Krzysztof Sawicki
III miejsce mężczyźni - Paweł Szymański

I miejsce kobiety - Ewelina Kowalik
II miejsce kobiety - Katarzyna Matysiak
III miejsce kobiety - Monika Jacukowicz

Nastarszym biegaczem - Stanisław Wądołowski
Najmłodszym uczestnikiem - Paweł Dychowski
Najszybsza mieszkanka gminy Kołbaskowo - Agata Wasilewska
Najszybszy mieszkaniec gminy Kołbaskowo - Daniel Troć

Komplet wyników we wszystkich konkurencjach dostępny na stronach https://www.protiming24.pl/startmeta/0feebd51/?sort=mUp  Wyniki X Ćwierćmaraton Bielika - Wyścig Rowerowy - Ćwierćmaraton Bielika (protiming24.pl) oraz Wyniki X Ćwierćmaraton Bielika - Nordic Walking - Ćwierćmaraton Bielika (protiming24.pl)

Podczas pikniku można było także wspomóc walkę z SMA bohaterskiej Ingi z Przęsocina. Odbyły się zbiórki do puszek i licytacje gadżetów. Kto nie miał okazji dorzucić swojego grosika - może to zrobić pod adresem https://www.siepomaga.pl/inga-sma

Pin It