logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Sukcesy tancerek z Przecławia!

Taniec 13Dziś w nocy otrzymaliśmy fantastyczną wiadomość z Łeby. Wczoraj, w tamtejszej hali widowiskowo - sportowej odbył się ogólnopolski turniej tańca nowoczesnego, w których aż sześć mieszkanek Przecławia zajęło wysokie miejsca w różnych kategoriach. Dziewczyny od lat uczęszczają do Klubu Tańca Szyk, który z tych zawodów przywiózł z Łeby 10 złotych medali, 5 srebrnych i 8 brązowych.

 

 

Ze względu na pandemię zawody trwały jeden dzień. Nasze solistki nie miały chwili wytchnienia - mówi jedna z mam. Tańczyły nawet w 6 kategoriach tanecznych. Wróciły przed godziną dwudziestą czwartą bardzo zadowolone, ale i zmęczone. Odniosły sukcesy, a to daje motywację do dalszej pracy.

Lorin ćwiczy codziennie. Treningi ma nawet w weekendy. Przed mistrzostwami intensywność ćwiczeń jest jeszcze większa. To ciężka praca, jak każdy inny sport. Ale żeby były efekty, należy urozmaicać zajęcia, dlatego dziewczynki chodzą dodatkowo na klasykę, gimnastykę i akrobatykę. Wszystkie ćwiczą pod okiem wykwalifikowanych trenerów z Klubu Tańca Szyk. Należy wyjaśnić, że Klub Tańca Szyk to formacje, mini formacje i solistki. W 2020 roku mini formacja z choreografią Anieli Rzymek, zdobyła III miejsce na Krajowych Mistrzostwach Polski w Świebodzicach!

  reklama

Hair-House

 

Córka robi to, co kocha - mówi jej mama Iwona Jomma - więc daje jej to dużo radości. Dla mnie, jako rodzica ważne jest, by dziecko robiło to, co lubi. My jej w tym pomagamy, najlepiej jak potrafimy. W wolnych chwilach Lorin po prostu leniuchuje Lubi pływać i nurkować. Przed nią i jej koleżankami jeszcze inne zawody, dlatego już od poniedziałku dalsze treningi.

W takich momentach oczywiście duma rozpiera niesamowicie - mówi mama kolejnej utytułowanej solistki Hani - Ewa Wierzba. Bo nie ma nic piękniejszego jak docenienie i uznanie za ciężką pracę. A tak na co dzień nie jest tak kolorowo. Codzienne kilkugodzinne treningi, do tego jeszcze szkoła. Z jednej strony wielka determinacja ze strony dziewczyn, ale bez zaangażowanych rodziców to by się nie udało. Grafik rodzinny, plany wakacyjne to zawsze jest w zgodzie z treningami. Na pewno jest łatwiej gdy ma się innych rodziców, na których można polegać i pomagać sobie przy tych codziennych dowozach. To wszystko jednak gdzieś znika właśnie w takich momentach. Kiedy patrzysz i nie możesz uwierzyć, że one tak tańczą, z taką emocją i wielką pasją. Na tym etapie to już jest sport, ale połączony z ogromnymi emocjami, które wzruszają do łez.

  reklama

Jas

Treningi są bardzo wymagające - mówi ojciec Darii, Sebastian Szeliga. Często wymagają od dziewczyn dużego zaangażowania i poświęcenia czasu na opanowanie układu. Ponadto poza treningami trzeba dużo ćwiczyć indywidualnie w domu. Dziewczyny uwielbiają to co robią, wiec nie odbierają tego jako poświęcenia. Jest to ich pasja, której poświęcają każdą wolna chwile, uwielbiają wspólnie ćwiczyć i się spotykać, a wyjazdy na zawody dają im możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz zaobserwować innych.

Codzienne treningi, nieraz powiązane z bólem i zniechęceniem po powtarzaniu wciąż tych samych elementów, a na końcu duma rodzica i szczęście w oczach dziecka -ich taniec to prawdziwa pasja, która odzwierciedla się w odnoszonych sukcesach - dodaje na koniec mama Aleksandry Ślęczka, Katarzyna

Wszystkim uczennicom Szkoły Podstawowej w Przecławiu, składamy serdeczne gratulacje! A są to:
Daria Szeliga
Aleksandra Ślęczka
Hania Wierzba
Lorin Jomma
Pola Osińska
Hanna Owsianko

 

 

Wyniki wszystkich tancerek Klubu Tańca "Szyk" Szczecin z XV Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Łebie:

MINI FORMACJE SHOW DANCE 12-15 LAT:
🥇 1 MIEJSCE - Mini Formacja „Black Coffee” w składzie: Natalia Surowiecka, Hanna Wierzba, Aleksandra Ślęczka, Lorin Jomma, Daria Szeliga

SOLO TANIEC WSPÓŁCZESNY IMPRO 8-9 LAT:
🥇 1 MIEJSCE - Maryla Bartosz

SOLO JAZZ DANCE IMPRO 8-9 LAT:
🥉 3 MIEJSCE - Maryla Bartosz

SOLO TANIEC WSPÓŁCZESNY IMPRO 10-11 LAT:
🥉 3 MIEJSCE - Hanna Wierzba
🏅 FINAŁ - Aleksandra Ślęczka, Natalia Surowiecka, Hanna Owsianko
🏅 1/2 FINAŁU - Pola Osińska, Oliwia Pietrzyńska

SOLO JAZZ DANCE IMPRO 10-11 LAT:
🥈 2 MIEJSCE - Hanna Wierzba
🥉 3 MIEJSCE - Natalia Surowiecka
🏅 FINAŁ - Aleksandra Ślęczka, Hanna Owsianko
1/2 FINAŁU - Oliwia Pietrzyńska

SOLO TANIEC WSPÓŁCZESNY 10-11 LAT:
🥈 2 MIEJSCE - Hanna Wierzba
🏅 FINAŁ - Natalia Surowiecka, Pola Osińska, Oliwia Pietrzyńska

SOLO SHOW DANCE 10-11 LAT:
🥇 1 MIEJSCE - Oliwia Pietrzyńska
🥈 2 MIEJSCE - Aleksandra Ślęczka
🥉 3 MIEJSCE - Hanna Wierzba
🏅 4 MIEJSCE - Natalia Surowiecka

SOLO INNE FORMY TAŃCA 8-11 LAT:
🥇 1 MIEJSCE - Hanna Wierzba
🥈 2 MIEJSCE - Aleksandra Ślęczka
🥉 3 MIEJSCE - Hanna Owsianko

SOLO TANIEC WSPÓŁCZESNY IMPRO 12-13 LAT:
🥈 2 MIEJSCE - Lorin Jomma
🏅 1/2 FINAŁU - Daria Szeliga, Natalia Kicińska

SOLO JAZZ DANCE IMPRO 12-13 LAT:
🥇 1 MIEJSCE - Lorin Jomma
🥉 3 MIEJSCE - Maria Gniadek
🏅 FINAŁ - Daria Szeliga, Natalia Kicińska

SOLO TANIEC WSPÓŁCZESNY 12-13 LAT:
🏅 FINAŁ - Lorin Jomma

SOLO JAZZ DANCE 12-13 LAT:
🥉 3 MIEJSCE - Maria Gniadek

SOLO INNE FORMY 12-15 LAT:
🥉 3 MIEJSCE - Lorin Jomma

SOLO SHOW DANCE 12-13 LAT:
🥇 1 MIEJSCE - Lorin Jomma