logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

W Przecławiu ruszają zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19. Wyślij SMS, nie dzwoń!

przychodnia salusPrzecławska przychodnia "Salus" jeszcze w tym miesiącu rozpoczyna szczepienia przeciwko koronawirusowi. W pierwszej kolejności będą zaszczepione osoby z grupy 0 i 1. Do nich należą m.in. seniorzy. Ponieważ jest to spora grupa osób, już dziś pojawiła się prośba o niedzwonienie do przychodni tylko wysłanie odpowiedniego sms'a na dedykowany numer.

 

 

Osoby, które chcą się zapisać na szczepienie proszone są o wysłanie wiadomości SMS pod numer 882 493 429 o treści "Szczepienie COVID imię i nazwisko oraz rok urodzenia" Przychodnia "Salus" prosi o niedzwonienie na numer stacjonarny przychodni! Jest on przeznaczony dla pacjentów tej przychodni i obecnie jest dość często blokowany. Dla osób nie posiadających możliwości zgłoszenia się przez SMS wystawiony zostanie pojemnik w przedsionku przychodni gdzie będzie można pozostawić swoje zgłoszenie na piśmie.

  reklama

Hair-House

 

Wzywać na szczepienia będziemy zgodnie z kolejnością wyznaczoną przez ministerstwo w odpowiednich datach dostawy szczepionek - mówi Dr Sylwia Napiontek-Balińska. Dotyczy to głównie mieszkańców Przecławia i Warzymic. W mniejszych miejscowościach zapisy będą prowadzić sołtysi, ponieważ oni są najbliżej mieszkańców i dobrze ich znają. Będziemy mogli zaszczepić około 100 osób dziennie. Przy obecnej ilości osób najstarszych, mam na myśli osoby powyżej 75 roku życia, potrzebujemy zaledwie dwa dni aby ich wszystkich z gminy Kołbaskowo zaszczepić.

W etapie 0 szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia (również ci wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy Domów Pomocy Społecznej i Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, a także personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym również w stacjach sanitarno-epidemiologicznych. W etapie 0 zaszczepić się mogą m.in. diagności laboratoryjni, farmaceuci, psycholodzy kliniczni i inni, pracownicy techniczni i administracyjni podmiotów leczniczych, centów diagnostycznych, transportu medycznego, a także nauczyciele akademiccy uczelni i studenci kierunków medycznych.

Etap 1 obejmuje pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej i Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszychsłużby mundurowe, nauczycieli.

  reklama

Tasso

 

Do etapu 2 kwalifikują się osoby w wieku poniżej 60 lat, które zmagają się z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 lub które znajdują się w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego częstych lub ciągłych kontaktów z placówkami ochrony zdrowia. W drugim etapie zaszczepione zostaną także osoby, które "bezpośrednio zapewniają funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone są na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne". Są to m.in. pracownicy sektora infrastruktury krytycznej, dostaw wody, gazu, prądu, usług teleinformatycznych, poczty, bezpieczeństwa żywności i leków, transportu publicznego. Należą do nich również urzędnicy odpowiedzialni za zwalczanie pandemii, pracownicy wymiaru sprawiedliwości, funkcjonariusze służb celno-skarbowych.

Etap 3 – powszechne szczepienia pozostałej populacji dorosłej. Czyli przedsiębiorców i pracowników sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz powszechne szczepienia pozostałej części populacji dorosłej.

 

Na koniec jeszcze powtarzamy apel przychodni "Salus". Prosimy nie dzwonić do przychodni w sprawie szczepienia. Prosimy wysłać SMS i czekać.

Pin It