logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Nareszcie rusza budowa ścieżki Przecław - Karwowo

droga przeclaw kolbaskowoRok temu, w czerwcu 2019 rozstrzygnięto przetarg na zaprojektowanie i budowę ścieżki od Przecławia do Karwowa. Zwycięska firma - Strabag miała na wykonanie całej inwestycji 15 miesięcy. Dziś już wiadomo, że prace zaczyna się później. Ich planowane zakończenie na luty 2021 z pewnością też stoi pod znakiem zapytania. Miejmy jednak nadzieję, że na wiosnę przyszłego roku pojedziemy rowerami od Przecławia aż do Warnika. Bo budowana trasa będzie przedłużeniem niedawno powstałej ścieżki Karwowo - Warnik. 

 

 

Pierwsze prace budowlane rozpoczną się najprawdopodobniej pod koniec sierpnia 2020 w części dotyczącej ścieżki rowerowej, w części dotyczącej drogi po uprawomocnieniu się ZRID - mówi Janusz Kwidziński, sekretarz gminy Kołbaskowo. Pozwolenie na budowę gmina otrzymała 21.07.2020 r. Wniosek o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) nie został jeszcze zrealizowany. Powodem opóźnienia w inwestycji byłą negatywna opinia PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Część trasy która rozpoczyna się w Przecławiu biegnie równolegle do linii kolejowej Szczecin - Angermunde. PKP ma daleko idące plany rozbudowy tej linii o drugi tor. Pierwsze 800 metrów pobiegnie właśnie po terenach sąsiadujących z PKP.

  reklama

Ostoja

 

Ścieżka będzie miała 2,5 km długości i 3 metry szerokości. Rozpocznie się niedaleko przejazdu kolejowego na granicy Przecławia i Warzymic, pobiegnie na południe w pobliżu linii kolejowej Szczecin - Angermunde, po około 800 metrach skręci na zachód i skieruje się w stronę Karwowa. Zakończy się za skrzyżowaniem drogi powiatowej Warzymice – Smolęcin z drogą gminną w Karwowie. Na trasie powstaną miejsca odpoczynku. Przy okazji inwestycji powstanie także ok. 130 metrów drogi gminnej w Przecławiu, wraz z chodnikiem.

  reklama

Tasso

Koszt inwestycji wyłonionej w przetargu to 3.675.227,71 zł. Kołbaskowo tradycyjnie już, skorzystało z dofinasowań unijnych. Z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na budowę ścieżki wraz z dokumentacją projektową to 2.071.224,71 zł a budowy drogi gminnej w Przecławiu to 260.140,80 zł. Tak więc Unii Europejskiej otrzymamy dofinansowanie w wysokości 79,77% wartości inwestycji.

 

 

 

Pin It