logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Pracownik Amazona zakażony koronawirusem!

Amazon nie zamknie sie na koronawirusaJak podaje Onet.pl jeden z pracowników kołbaskowskiej hali jest zarażony koronawirusem. Rzecznik prasowy sieci potwierdziła portalowi te informacje. Nie podano jednak jakie procedury zostały wdrożone i ile osób zostanie poddanych kwarantannie.

 

 

 

To było do przewidzenia - pisze p. Sebastian pracownik hali z Kołbaskowa. Wiadomo było, że wcześniej czy później coś takiego będzie mieć miejsce. Dziś na magazynie puszczany był komunikat o potwierdzonym przypadku koronawirusa.

Już wcześniej pisaliśmy na łamach portalu, że tak ogromny magazyn i ilość pracowników mogą być wylęgarnią koronawirusa w naszym regionie. Pracownicy są przerażeni sytuacją w firmie, boją się chodzić do pracy. Domagają się nawet zamknięcia zakładu na czas pandemii.

 

  reklama

Ostoja

Do sprawy wrócimy po otrzymaniu więcej oficjalnych informacji

2020.04.06 godz. 22:00

Z dyskusji pracowników na grupie fejsbukowej wynika, że przypadek dotyczy kobiety, która od niedawna została tam zatrudniona. Do tej pory pracownikom nie podano konkretnie w jakim dziale pracowała i jaki miała grafik. Z niektórymi osobami skontaktował się już sanepid i nakazał im odbyć dwutygodniową kwarantannę w domu.

 reklama

Montessori 2

 

2020.04.07 godz 15:50

Publikujemy oświadczenie biura prasowego firmy Amazon "Od kiedy pojawiło się w Polsce zagrożenie epidemiczne, ściśle współpracujemy z lokalnymi władzami i proaktywnie reagujemy na zaistniałą sytuację. Zapewniamy obsługę klientów, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo współpracowników i przestrzegając wszystkich wytycznych lokalnych instytucji, które dotyczą funkcjonowania naszych obiektów. Państwowa Inspekcja Sanitarna zaaprobowała środki bezpieczeństwa wdrożone przez Amazon i nie znalazła żadnych uchybień w naszych procesach. Co więcej, kontrole wykazały, że w celu ochrony pracowników, firma zastosowała szereg zabezpieczeń wykraczających ponad wytyczne rządowe oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego" – informuje biuro prasowa Amazona w Warszawie.

Pin It