logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Biała Sobota 2019 - szczegółowy rozkład.

biala sobota 2019Już za kilka dni Biała Sobota - cykliczne wydarzenie prozdrowotne w naszej gminie, które odbywa się już po raz dziesiąty. Na terenie szkoły podstawowej będzie można skorzystać z porad lekarzy specjalistów a także wykonać bezpłatne badania. Równolegle z imprezą odbędzie się tradycyjny "Pchli Targ", kawiarenka samorządu szkolnego oraz zbiórka koców i pledów dla bezdomnych zwierząt. Na wydarzenie zaprasza gmina Kołbaskowo oraz stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo.

 

Pierwsze badania diagnostyczne będzie można wykonać już o godziny 8:30 w laboratorium zorganizowanym w jednej z klas szkolnych. Ważne jest aby w tym dniu przyjść z rana na czczo aby zrobić prawidłowo morfologię, glukozę, kreatyninę, lipidogram czy TSH. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania płatnego badania witaminy D (metabolit 25 OH) w promocyjnej cenie.

Pod szkoła podstawową zaparkują specjalistyczne busy w których od godziny 8:30 będzie można zbadać osteoperozę, słuch oraz wykonać prześwietlenie RTG. Pierwsze konsultacje specjalistyczne zaczną się godzinę później. Wszystkie badania potrwają do godziny 14:00

Od godziny 9:00 do 13:00 trwać będzie Pchli Targ, na który w tym roku, oprócz dzieci, zaproszeni są także dorośli wystawcy. Sprzedać, kupić lub zamienić będzie można przeróżne książki, lektury, gry, zabawki i wszystkie te szpargały, które zalegają nam w szafach czy na strychach - a mogą się przydać innym.

Przez całą imprezę funkcjonować będzie kawiarenka, której organizatorem jest samorząd szkolny. Na stoisku będzie można skosztować domowych wypieków oraz napić się gorącej kawy.

Sołectwo Przecławia zaprasza do pomocy w zbiórce koców, pledów, poduszek i kołder dla schroniska dla bezdomnych zwierząt. Przed przywiezieniem ich do szkoły, prosimy o sprawdzenie czy nie zawierają one pierza, ponieważ tylko kołdry i poduszki ze sztucznym wypełnieniem można będzie ostatecznie dostarczyć do schroniska.

Od godziny 10:00 na terenie szkoły będzie funkcjonować stoisko NFZ - w punkcie informacyjnym będzie można wyrobić kartę EKUZ oraz założyć konto ZIP

Szczegóły badań podczas "Białej Soboty"

Konsultacje endokrynologiczne - w trakcie wizyty będzie również wykonywane badanie usg tarczycy (mile widziane aby pacjenci mieli na wizycie wyniki laboratoryjne to umożliwi dokładną diagnozę)

Konsultacje ortopedyczne - mile widziane aby pacjenci mieli na wizycie jeżeli posiadają zdjęcia rtg, MR,TK

Konsultacje kardiologiczne - mile widziane aby pacjenci mieli na wizycie wyniki laboratoryjne, wykaz leków jakie biorą to umożliwi dokładną diagnozę

Konsultacje neurologiczne - mile widziane aby pacjenci mieli na wizycie jeżeli posiadają zdjęcia rtg, MR,TK

Konsultacje dermatologiczne - w trakcie konsultacji będzie również wykonywane dermatoskopowe badanie zmian skórnych

Konsultacje urologiczne - w trakcie konsultacji badanie usg urologiczne

Konsultacje lekarza rehabilitacji - mile widziane aby pacjenci mieli na wizycie jeżeli posiadają zdjęcia rtg, MR,TK

Konsultacje pulmonologiczne - mile widziane aby pacjenci mieli na wizycie jeżeli posiadają zdjęcia rtg, MR,TK. W trakcie konsultacji możliwość wykonania spirometrii.

Konsultacje podologiczno - rehabilitacyjne:

1. Badanie statyczne i dynamiczne na videopodoskopie
2. Badanie podoskopowe (opis na gł. karcie )
3. Subiektywna ocena postawy ciała. ocena krzywizn kręgosłupa,ustawienie miednicy i kończyn dolnych.
4. Diagnoza,opis i zalecenia dla każdego pacjenta (karta główna)
5. Instruktarz ewentualnych ćwiczeń wraz z odpowiednio dobranym sprzętem lub bez niego

Badania USG: jąder, tarczycy, ślinianki, węzłów, doppler tętnic, doppler żył, brzucha ( na badanie usg brzucha trzeba przyjść odpowiednio przygotowanym: w dniu poprzedzającym badanie pacjent musi wziąć po południu oraz wieczorem 2 tabletki leku typu espumisan, w dniu badania również należy zażyć 2 tabletki tego leku. Pacjent musi być na czczo, z wypełnionym pęcherzem /należy wypić ok. 1,5 niegazowanej wody/)

Badanie słuchu: konsultacje z protetykiem słuchu, podczas konsultacji wykonywana będzie audiometria totalna, impedancyjna. W przypadku zdiagnozowania niedosłuchu, wymagającego aparatu słuchowego, pacjent otrzyma pełną instrukcję gdzie i jak można starać się o dofinansowanie na taki sprzęt.

Konsultacje w zakresie profilaktyki chorób piersi: nauka samobadania piersi na specjalistycznych fantomach,

Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby pacjenci zgłaszający się na wszystkie konsultacje lekarskie mieli ze sobą wykaz wszystkich leków które przyjmują. Mile widziane również wyniki laboratoryjne, wykaz leków, zdjęcia RTG, MR. TK

Pacjent, po konsultacji lekarskiej otrzyma zalecenia dot. postepowania w przypadku danej choroby oraz propozycję leczenia farmakologicznego.

Biala Sobota 2019 plakat

pchli targ 2019

Pin It