logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Czwarty, upalny spływ kajakowy [DUŻO ZDJĘĆ]

IVGminnySplywKajakowyZa nami kolejna edycja gminnego spływu kajakowego, który odbył się w Siadle Dolnym. Tym razem bardzo upalna. Popularność imprezy rośnie z roku na rok. Pomimo coraz większej liczby dostępnych kajaków, kilka dni po rozpoczęciu zapisów, wszystkie miejsca zostały szybko zajęte. W tym roku można było wybrać jedną z dwóch tras. Dla bardziej doświadczonych - trasa około 13 km z Mescherin do Siadła Dolnego. Oraz wersja rodzinna, po kanałach międzyodrza na dystansie około 6 km ze startem i metą w Siadle Dolnym.

 

Pierwsi uczestnicy wypłynęli z Mescherin już o 9:00 rano. Dostali się tam specjalnym autobusem podstawionym pod przecławskie gimnazjum. Zaraz za zachodnią granica czekał na nich gotowy sprzęt. W tym roku wiatr był dla nich bardzo łaskawy. Nie dość, że płynęli z nurtem rzeki, to także miejscami mocno im wiało w plecy. Trasa spływu przebiegała Odrą Zachodnią mijając okolice Staffelde, Pargowa, Kamionek i Moczył.

Mięliśmy płynąć około 4-5 godzin - mówi Iza, jedna z uczestniczek spływu. Okazało się, że pogoda nam bardzo sprzyjała i trasę pokonaliśmy w niecałe trzy godziny bo płynęliśmy z wiatrem w plecach. Pogoda cudna, przyroda na międzyodrzu wspaniała. Na koniec skręciliśmy jeszcze w kanały, było pięknie.

Druga trasa była o połowę krótsza i miała charakter rekreacyjny. Przebiegała Kanałem Żeglica i Żeglicki Przekopem do Śluzy Dolnosiadleskiej. Tutaj płynęło się znacznie wolniej, czasami pod wiatr i pod prąd. Pierwsi uczestnicy dotarli do nadbrzeża po półtoragodzinnym wiosłowaniu. Wszyscy byli pod nadzorem motorówek strażackich.

W przystani "Andrzejówka" można było skosztować kiełbasy z grilla a dla odważnych niespodziankę przygotowali strażacy - przejażdżkę łodzią motorową.

 

Pin It