logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Mistrzowie z Przecławia. Squash, pływanie, piłka nożna.

Mistrzowie Z PrzeclawiaMamy spory wysyp zwycięzców. W ostatnich dwóch tygodniach nasze dzieci (te mniejsze i te większe) zajęły bardzo wysokie miejsca w przeróżnych dyscyplinach. W Przecławiu mieszka mistrz Polski w squash'u, a w Warzymicach najszybszy pływak z okolic Szczecina. I o narodową kadrę piłkarską za 10 lat możemy też być spokojni - bo doskonale sobie radzą, także na zagranicznych stadionach, nasi młodsi piłkarze.

 

 

9 czerwca piłkarze z Football Factory Przecław rocznik 2011 wygrali w Austrii prestiżowy turniej "UEFA Mozart Trophy Salzburg". Dostać się na niego nie było łatwo - rok temu dzięki wygraniu turniej "Tropy Wrocław" zawodnicy otrzymali tzw. "dziką kartę". Impreza była mocno obsadzona dziecięcymi drużynami piłkarskimi z Włoch, Czech, Austrii, Niemiec, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii i Portugalii. Dzień wcześniej, w sobotę, odbyły się eliminacje w których chłopcy zagrali koncertowo. Na początek turnieju wygrali wszystkie pięć meczy i ze stratą tylko jednej bramki zameldowali się w "złotej grupie". Niedzielny finał także należał do naszych zawodników. Ostatecznie wygrali wszystkie spotkania tracąc w nich tylko jedną bramkę!

15 i 16 czerwca jedenastu zawodników z rocznika 2010 (z tego samego klubu) wzięło udział w turnieju "Aviko Cup" w Holandii. Była to bardzo duża impreza, w której zagrało ponad tysiąc piłkarzy z kilku roczników. Były drużyny z Holandii, Niemiec, Belgii, Anglii, Hiszpanii w tym przedstawiciele Erdivisie. Zwycięstwo było blisko. Apetyty na nie rozbudziło wyjście z sobotniej grupy eliminacyjnej z pierwszego miejsca. W niedzielnych finałach chłopcy ostatecznie zajęli trzecie miejsca na dwadzieścia drużyn. Dwa intensywne weekendy. Setki przejechanych kilometrów, rywalizacja z wielkimi klubami - mówi Tomasz Kobielski z Football Factory. Piłka nozna to nie tylko pieniądze - to pasja. Mały klub Football Factory Przecław pisze swoją historię. Jestem dumny z tych chłopców.

W mijający weekend odbyły się także wojewódzki finał "Mini Mundialu" w którym wzięli udział uczniowie klas trzecich i czwartych szkół podstawowych. Na płycie stadionu miejskiego Pogoni Szczecin przecławscy uczniowie reprezentowali... Stany Zjednoczone. Lokalne eliminacje do tego turnieju rozpoczęły się już w maju na terenie całego województwa. Przecławska szkoła podstawowa wygrała najpierw turniej w Pargowie. A na stadionie Pogoni Szczecin wygrali ostatecznie finał całej tej imprezy. Główną nagrodą w konkursie był wyjazd całej drużyny na mecz Polska - Austria, który odbędzie się na początku września na stadionie narodowym w Warszawie.

Poza murawą nieźle radzą sobie także inni zawodnicy. Od dwóch lat nie ma w Szczecinie mocnych na 9-letniego pływaka z Warzymic. Dawid Ejchart wygrywa bez problemu wszystkie turnieje pływackie stylem dowolnym. 13 czerwca zajął po raz kolejny pierwsze miejsce na dystansie 25 metrów. Dawid bardzo często wygrywa z dużym zapasem czasu. W ostatni czwartek ścigał się z 11 letnimi zawodnikami szczecińskich szkół.

Podwójną niespodziankę zafundował na swoje 18 urodziny przecławski tenisista. Filip Jarota kilka dni wcześniej jako siedemnastolatek, wygrał Mistrzostwa Polski Juniorów w Squash'u. A w dniu swoich 18 urodzin na Mistrzostwach Polski Seniorów w Wrocławiu zajął... pierwsze miejsce. "Ciężko cokolwiek opisać bo sam jestem w lekkim szoku. Myślę, że jest to pewnego rodzaju kamień milowy w moim rozwoju i karierze zawodnika squasha. Dedykuję ten tytuł wszystkim ludziom, którzy byli ze mną zawsze i pomagali mi na dobre i na złe. Przede wszystkim rodzicom bez których nic by nie było i którzy uwierzyli w moją pasję i pozwolili mi się w niej realizować i spełniać marzenia"

Wszystkim sportowcom przesyłamy gratulacje!

 

Zdjęcia: facebook.com

Pin It