logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Bielik już 26 maja. Zapisy już zakończone!

VIIICwiercmaratonBielikaZa trzy tygodnie jedna z największych imprez sportowych w naszej okolicy - Ćwierćmaraton Bielika. Z końcem kwietnia została już zakończona rejestracja uczestników. W niedzielę 26 maja, w Siadle Dolnym wystartują biegacze, chodziarze oraz rowerzyści, którzy pokonają trasę 11km do mety w Pargowie.

 

 

 

Najważniejsze informacje o imprezie:
- VIII Ćwierćmaraton Bielika składa się z następujących konkurencji: bieg, marsz nordic-walking, wyścig rowerowy, rekreacyjny rajd rowerowy.
- start umiejscowiony nad Odrą Zachodnią w miejscowości Siadło Dolne a meta na boisku w miejscowości Pargowo.
- prawo startu w biegu, marszu nordic-walking i wyścigu rowerowym mają osoby, które w dniu imprezy ukończą 16 lat oraz spełnią inne wymagania regulaminu. Dla uczestników rekreacyjnego rajdu rowerowego nie ustala się ograniczeń wiekowych.

Terminy startu poszczególnych konkurencji (26 maja 2019 roku, niedziela):
- godz. 11:00 start uczestników wyścigu rowerowego
- godz. 11:30 start uczestników rekreacyjnego rajdu rowerowego,
- godz. 12.00 start uczestników biegu
- godz. 12:10 start uczestników marszu nordic-walking.

Opis trasy
Trasa prowadzi przez rowerowy „Szlak Bielika” na odcinku około 11 km pomiędzy miejscowościami Siadło Dolne i Pargowo, urozmaicona jest dużymi i małymi wzniesieniami. Na trasie umiejscowione będą minimum trzy punkty z wodą. Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 2 godz. dla biegaczy i rowerzystów i 2,5 godz. dla uczestników marszu. Film z trasy można obejrzeć pod adresem : https://youtu.be/ugC-RG1M1KQ

W ramach opłaty startowej wszyscy zweryfikowani uczestnicy biegu, nordic walking i wyścigu rowerowego otrzymają pakiet startowy (numer z chipem, koszulka, pamiątkowy medal oraz napój i posiłek regeneracyjny).

W dniu imprezy w Przecławiu podstawione zostaną autobusy pod gimnazjum, które dowiozą zawodników do Siadła Dolnego oraz po zakończeniu imprezy - z Pargowa do Przecławia.

Prosimy także obserwować profil na facebooku : https://www.facebook.com/cwiercmaraton.bielika/

Pin It