logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

KettleBell, Zumba, Interwały, Pilates, Kobiece Bieganie...

kettlebell 2Tak aktywnie można spędzić w Przecławiu tegoroczne wakacje. Panie biegają, ćwiczą z ciężarkami, trenują interwały na bieżni czy oprawiają zumbę. A jest w czym wybierać. I okazuje się, że nie wszystkie z zajęć są przeznaczone wyłącznie dla kobiet. Mężczyźni też są mile widziani. Gdzieniegdzie.

 

 

 

Najdłużej, bo ponad pół roku trwa w Przecławiu "Kobiece Bieganie". Dziewczyny pod kierownictwem "Godecji" zbierają się w każdą sobotę o godzinie 9:00 rano na siłowni przy szkole. Po krótkiej rozgrzewce truchtają razem w stronę Kołbaskowa, albo Ustowa czy Kurowa. Sportsmenki są już znane w całym regionie, uczestniczą w różnych zawodach sportowych. Od niedawna robią sobie także interwały na nowo oddanej bieżni przy podstawówce.

Nie ukrywam że oferta skierowana jest wyłącznie dla Pań, które bardzo dobrze się czują w tym naszym towarzystwie - mówi Ewa, założycielka grupy. Biegamy w sobotę rano i tutaj są różne trasy, albo Aleją Kasztanową, albo Szwarcówką, albo w stronę Auchan. Wychodzi nam od 5 do 8 km w zależności o tego kto bierze udział i ile ma siły. Dodatkowo robimy sobie interwały w każdą środę o godzinie 20:30 w zależności od upałów.

Zainteresowane osoby powinny szukać aktualnych postów na fanpjedżu "Godecja" oraz na grupie FB "Kobiece bieganie". W planach na najbliższe tygodnie dziewczyny zamierzają wziąć udział w "Dzikim Weekendzie" w Policach oraz zadebiutować na półmaratonie w Pile. Założycielka grupy prowadzi także zajęcia "Pilates" w każdy wtorek i czwartek w Będargowie.

 

Jeśli komuś nie odpowiada bieganie - zapraszamy na Zumbę. Zajęcia są w piątki w tym i następnym tygodniu o 19:30 - zaprasza Pani Monika. Są to zajęcia otwarte na razie i odbywają się na skateparku. Trwają około godziny. Docelowo zajęcia będą w szkole podstawowej w piątki na 18:00. Ale jak będzie w tym nadchodzącym roku szkolnym to jeszcze nie wiadomo dokładnie.

Zainteresowanych prosimy obserwować grupę FB "Zumba Pani Swojej Wagi". Do udziału w zajęciach wystarczą dobre buty, humor i chęć do tańca.

 

Jest jeszcze jedna dyscyplina, która w te wakacje cieszy się rosnącą popularnością. Kettlebell - czyli trening z odważnikami. Tutaj uczęszczać mogą także mężczyźni - ale jak na razie chętnych brak. Dopóki jest ciepło, zajęcia odbywać się będą na powietrzu - mówi Pani Justyna. Odważniki są od 4kg do 12kg czyli mogą ćwiczyć osoby które mają więcej siły oraz osoby początkujące. W tej chwili, każdy kto ma chęć spróbować zapraszam.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki o 19:30 na skateparku. Chętni muszą zabrać ze sobą matę do leżenia i wodę. Jak będzie po wakacjach? Nie mam jeszcze sprecyzowanych terminów, ale widzę że mieszkańcom się podobają zajęcia - dodaje na koniec p. Justyna. Wszystkie szczegóły na grupie FB "Kettlebell Przecław"


Pin It