logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Teraz można grać cały rok.

boiska otwarteZakończył się generalny remont boisk przy szkole podstawowej w Przecławiu. Boiska i bieżnia zyskały nową nawierzchnię. Z obiektów oprócz uczniów i klubów sportowych będą mogli korzystać także mieszkańcy. Boiska i bieżnia mają być czynne przez cały rok. Obecnie w sezonie letnim będzie można z niego korzystać do godziny 22:00.

 

 

- To bardzo ważna inwestycja. Cieszę się, że mimo problemów udało nam się ją zakończyć i dzieci, młodzież oraz pozostali mieszkańcy naszej gminy mogą korzystać z obiektu z prawdziwego zdarzenia – mówi Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

Prace zakończono w połowie maja. Co się zmieniło? Zmodernizowano bieżnię lekkoatletyczną o długości 333 metrów, wraz z prostą o długości 100 m. Nawierzchnię poliuretanową wymieniono na nową syntetyczną poliuretanową o grubości 13 mm. Zmianę przeszło boisko do piłki nożnej. Trawę zastąpiono nawierzchnią syntetyczną o wysokości włókna 50 mm, spełniającą wymagania FIFA Quality Concept for Football Turf (koncepcja jakości dla piłkarskich muraw – red.).

- To nawierzchnia wysokiej klasy. Taką samą kładłem ostatnio na obiekcie AZS w Gdańsku - mówi Witold Karzyński, kierownik budowy.

Nie zmieniły się wymiary - pole gry nadal ma 50 x 90 m. Wcześniej z nawierzchnią naturalną były duże problemy. - Trawa na boisku piłkarskim jest sucha i w czasie meczów leciała razem z piłką – mówili młodzi piłkarze. Trawa nie mogła się przyjąć, mimo że panowie woźni wyrównywali i wałowali teren. Teraz tego problemu nie będzie, a kompleks będzie mógł być wykorzystywany przez cały rok.

Zmodernizowano także boisko do piłki ręcznej (22m x 44m), gdzie zastosowano nawierzchnię z trawy syntetycznej o 20 mm wysokości włókna oraz do koszykówki (15m x 28m), gdzie pojawiła się nawierzchnia syntetyczna poliuretanowa o grubości 13 mm. Odtworzono miejsca do skoku w dal oraz rzutu kulą. Przebudowano także sieć wewnętrznej kanalizacji deszczowej. Remontu wymagają teraz trybuny i taki jest planowany. Jeszcze nie wiadomo czy to będą ławki, czy siedziska, zdecyduje cena.

Przebudowa kompleksu jest niestety mocno opóźniona, m.in. przez drenaż. Po rozpoczęciu inwestycji okazało się, że potrzebne są dalsze, dodatkowe prace przy odwodnieniu.

- Drenaż na starym boisku był, ale nie działał. Musieliśmy położyć nowy. Poza tym nie brakowało niespodzianek w ziemi, do tego było tu dużo gliny. To też opóźniało prace - dodaje Witold Karzyński.

Czy obiekt będzie ogólnodostępny?

- Tak jak w ubiegłych latach, tak i teraz boisko będzie dostępne po zajęciach lekcyjnych do godz. 21 wiosną i jesienią oraz do godziny 22 w okresie wakacyjnym - wyjaśnia Małgorzata Schwarz.

Prace wykonała warszawska firma Eversport. Kosztowały to ok. 2,5 mln zł. Gmina Kołbaskowo na remont boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Przecławiu otrzymała 50% dofinansowania od Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.


Tekst: J. Dworzyński   Fot. J. Dworzyński i J. Smolicz

Pin It