medentes przeclaw

 reklama

Szukaj w portalu

Ruszyły zapisy na „Ćwierćmaraton Bielika”

ruszyly zapisy na bielikaW niedzielę 27 maja odbędzie się po raz siódmy „Ćwierćmaraton Bielika”. Na ponad jedenastokilometrowej, trasie zmagać się będą rowerzyści, biegacze i chodziarze. Wystartują nad brzegami Odry w Siadle Dolnym, a zakończą w Pargowie przy samej granicy Polsko-Niemieckiej. Wprawdzie impreza odbędzie się za ponad dwa miesiące, już dziś warto się zapisać. Do 13 kwietnia obowiązują niższe opłaty.Impreza, jak co roku, ma charakter rodzinnego pikniku sportowego. Organizator – gmina Kołbaskowo, przygotowała dla każdego coś miłego. Wystartować mogą dorośli jak i dzieci, a ma mecie w Pargowie odbędzie się piknik rodzinny. 

Najważniejsze informacje:

- VII Ćwierćmaraton Bielika składa się z następujących konkurencji: bieg, marsz nordic-walking, wyścig rowerowy, rekreacyjny rajd rowerowy.
- start umiejscowiony nad Odrą Zachodnią w miejscowości Siadło Dolne, meta umiejscowiona na boisku w miejscowości Pargowo.
- prawo startu w biegu, marszu nordic-walking i wyścigu rowerowym mają osoby, które do 27.05.2018 r. włącznie ukończą 16 lat oraz spełnią inne wymagania regulaminu. Dla uczestników rekreacyjnego rajdu rowerowego nie ustala się ograniczeń wiekowych.
- zgłoszeń uczestnictwa w VI Ćwierćmaratonie Bielika należy dokonywać w formie elektronicznej do dnia 30.04.2018 r. włącznie do godz. 24.00 poprzez link na stronie: http://www.e-gepard.eu/pl/show-contest/482
- limit zgłoszeń do biegu, marszu i wyścigu rowerowego wynosi łącznie 400 zawodników

Terminy startu poszczególnych konkurencji (27 maja 2018 roku, niedziela):
- godz. 11:00 start uczestników wyścigu rowerowego
- godz. 11:30 start uczestników rekreacyjnego rajdu rowerowego,  
- godz. 12.00 start uczestników biegu
- godz. 12:10 start uczestników marszu nordic-walking.

Opis trasy
Trasa prowadzi przez rowerowy „Szlak Bielika” na odcinku około 11 km pomiędzy miejscowościami Siadło Dolne i Pargowo, urozmaicona jest dużymi i małymi wzniesieniami. Na trasie umiejscowione będą trzy punkty z wodą. Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 2 godz. dla biegaczy i rowerzystów i 2,5 godz. dla uczestników marszu. Film z trasy można obejrzeć pod adresem : https://youtu.be/ugC-RG1M1KQ

Stawki opłat startowych:
- 20 zł – wyłącznie osoby zameldowane w Gminie Kołbaskowo, które dokonają zgłoszenia i opłaty do dnia 13.04.2018 r.,
- 30 zł - osoby zameldowane w Gminie Kołbaskowo , które dokonają opłaty startowej w terminie 14.04.2018 r. – 20.04.2018 r.
- 30 zł - osoby, które dokonają zgłoszenia i opłaty do dnia 13.04.2018 r.,
- 40 zł - osoby, które dokonają zgłoszenia i opłaty w terminie 14.04.2018 r. – 20.04.2018 r.,
- 50 zł - osoby, które dokonają zgłoszenia i opłaty w terminie 21.04.2018 r. – 30.04.2018 r.

W ramach opłaty startowej wszyscy zweryfikowani uczestnicy biegu, nordic walking i wyścigu rowerowego otrzymają pakiet startowy (numer z chipem, koszulka, pamiątkowy medal oraz napój i posiłek regeneracyjny).

O terminach i miejscach odbioru pakietów startowych będziemy informować jeszcze czytelników na łamach naszego potalu. Umieścimy także rozkład jazdy autobusów, które dowiozą zawodników z Przecławia do Siadła Dolnego oraz z Pargowa do Przecławia.

Prosimy także obserwować profil na facebooku : https://www.facebook.com/cwiercmaraton.bielika/

A tak bawiliśmy się rok temu...

 

Pin It