logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Zaproszenie na "Kobiece Bieganie"

kobiece bieganieZaczęły biegać we dwie. Tydzień później zaprosiły koleżanki. Potem zrobiły wydarzenie na fejsbuku pod nazwą "Kobiece Bieganie". I tak już w  ostatnią sobotę pobiegło ich kilkanaście. Pomimo śniegu i przymrozku. Teraz zapraszają kolejne chętne Panie do wspólnego potruchtania "Szwarcówką" w kierunku Smętowic. Startują co tydzień w sobotę o 9:00. Bez względu na pogodę.

 

 

Pomysł urodził się dawno temu, jednak przez długi czas wydawał mi się nierealny. Maratonu nie przebiegłam, 50 min na 10 km nie złamałam. Pojawiało się pytanie czy ja w ogóle mogę to zrobić. Taki amator jak ja - mówi o sobie Ewa z Przecławia, pomysłodawczyni wydarzenia i właścicielka bloga godecja.pl

Dlaczego kobiece? Bo tematyka kobiet zawsze była mi bliska. Bo zależy mi na ruszeniu kobiet, które przeładowane nadmiarem codziennych obowiązków często nie potrafią znaleźć czasu dla siebie. Bo bieganie w grupie motywuje. Bo my kobiety musimy trzymać się razem. Bo w nas jest moc i siła, którą możemy przełożyć na wzmacnianie siebie. Bo w grupie łatwiej jest walczyć ze swoimi słabościami. Bo możemy spalić trochę kalorii i więcej “ciastków” zjadać. Bo każda z nas ma jeszcze swój własny powód. I to wszystko jest ważne - pisze na swoim blogu Pani Ewa.

W ramach cotygodniowego treningu, Panie zbierają się w okolicach siłowni pod chmurką vis-a-vis szkoły podstawowej w Przecławiu. Po krótkiej rozgrzewce przebiegają około 5-6 kilometrów ścieżką pieszo-rowerową w kierunku Kołbaskowa. Zawracają jeszcze przed Smętowicami, tak aby trening zakończyć po około 30 minutach. Dołączyć do grupy może każda Pani.

A w najbliższą sobotę - 17 lutego - specjalna niespodzianka. Każda z biegających Pań otrzyma techniczną koszulkę sportową od gminy Kołbaskowo. Zapraszamy punktualnie na godzinę 9:00.

 

fot: godecja.pl

Pin It