logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Trzy puchary przyjechały do Przecławia [ZDJĘCIA]

futbolowy weekendTo był bardzo sportowy weekend dla naszych najmłodszych piłkarzy. W sobotę i niedzielę w Lipianach i w Choszcznie odbyły się trzy ważne turnieje futbolowe. Każdy z nich zakończył się szczęśliwie. Nasi młodzi piłkarze wrócili z każdego z nich z pucharem zwycięzcy.

 

 

 

Pierwsze zmagania odbyły się w Lipinach, gdzie odbył się turniej zorganizowany przez Pogoń Szczecin Football Schools w którym wystąpiło osiem drużyn z rocznika 2009 i 2010. Tutaj zaciętą walkę stoczyli zawodnicy Football Factory Przecław m.in z Pogonią Szczecin, Energetykiem Gryfino czy Sokołem Pyrzyce. Wszystkie mecze, poza jednym remisem, zakończyły się zwycięstwem naszych zawodników. Także ten finałowy z Energetykiem Gryfino. Warto też dodać, że najlepszym zawodnikiem turnieju został zawodnik przecławskiej szkółki - Szymon Doburzyński

Równolegle, kilkadziesiąt kilometrów dalej zagrały maluchy z rocznika 2011 na turnieju Gavia Cup w Choszcznie. Tutaj nasi najmłodsi piłkarze, zwani "turbo-kozakami" nie dali szans przeciwnikom i wygrali cały turniej. To była fantastyczna sportowa sobota w wykonaniu naszych podopiecznych - mówi Tomasz Kobielski z Football Factory Przecław. Nasz Rocznik 2011 wygrywa Gavia Cup w Choszcznie, natomiast roczniki 2009/2010 wygrywają w Lipianach. To efekt intensywnych treningów podczas ostatniego zimowego obozu piłkarskiego, z którego niedawno wróciliśmy. Dziękujemy naszym sponsorom strategicznym - Gminie Kołbaskowo i firmie Luxmedica oraz rodzicom za ich gorący doping.

W niedzielę w Lipinach zagrali starsi chłopcy z rocznika 2008. Tutaj Przecław reprezentują zawodnicy ze szkółki PSFS Kołbaskowo. Łatwo rozgromili Arkonię Szczecin, Błękitnych Stargard oraz Salos Szczecin. Zremisowali jedynie z drużyną Zjednoczeni Przytoczna, ale ostatecznie awansowali do półfinału. Tutaj wygrali z gospodarzem - PSFS Lipiany. Najbardziej emocjonujący był finał gdzie przecławianin - Zoran Fate długim strzałem po ziemi zdobył zwycięskiego gola na wagę zwycięstwa w całym turnieju. W podsumowaniu zawodów uhonorowany został także jeszcze jeden zawodnik kołbaskowskiej szkółki - przecławianin Filip Mularczyk, jako najlepszy zawodnik turnieju.

Wszystkim młodym zawodnikom gratulujemy zwycięstw i trzymamy kciuki w następnych zawodach. Patrząc na niesamowite zmagania naszych piłkarzy, śmiało możemy powiedzieć, że o kadrę narodową za dziesięć lat możemy być spokojni :)

Fot. D. Gabryś, T. Kobielski oraz PSFS Kołbaskowo

Pin It