logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Kalistenika zawita do Przecławia

kalistenika przeclawZa kilka dni oddane zostaną urządzenia do ćwiczeń zlokalizowane na placu zabaw w Przecławiu. Od przyszłego tygodnia będzie można sprawdzić się w podciąganiu na drążku czy zrobić stójkę w zwisie. Opustoszały i zaniedbany plac zabaw za "Biedronką" zyska nowy wygląd i przyciągnie młodzież oraz dorosłych. Pytanie tylko czy będzie tam spokojnie i bezpiecznie.

 

 

Gminny teren wypoczynkowy mieszczący się na tyłach "Biedronki" nie miał szczęścia ani do gospodarza, ani do odwiedzających. Plac najpierw przez lata dzierżawili od gminy spółdzielcy, ale w wyniku rozwodu między dwoma największymi spółdzielniami oddano go gminie. W 2014 roku wykonano odwodnienie boiska do piłki nożnej oraz kilkukrotnie naprawiano zdewastowane ogrodzenie. Konieczne było także zdemontowanie elementów placu zabaw, ponieważ nie spełniały żadnej normy bezpieczeństwa.

Plac opustoszał, pozostało jedynie boisko do koszykówki oraz piłki nożnej. I pojawili się chętni do wieczornych i nocnych imprez. Pobite butelki, powyrywane ławki, zniszczone ogrodzenia czy popsute furtki - tak było przez wiele miesięcy. Pracownicy odpowiedzialni za prace porządkowe nie nadążali z wywożeniem worków śmieci czy szkła.

Postawienie nowego placu zabaw dla dzieci wiązało się ze sporym ryzykiem. Atestowane zjeżdżalnie, huśtawki czy inne urządzenia kosztują zbyt dużo, aby pozostawić je niedopilnowane. Plac jest otwarty non-stop dla wszystkich mieszkańców zarówno od strony całodobowego targowiska, osiedla "Zielone Pole", jaki i od strony "Biedronki". Na początku 2016 roku pojawiło się światełko w tunelu - spółdzielnia "Przecław - Zielone Pole" zadeklarowała współpracę z gminą w zakresie pilnowania i sprzątania terenu. Kilka miesięcy później okazało się, że muszą się wycofać z tych uzgodnień, ponieważ rozwiązali umowę z firmą ochroniarską.

Zapadła decyzja o doposażeniu placu o urządzenia napowietrznej siłowni. Prace trwają w ekspresowym tempie. Montujemy urządzenie TLS Gigancik, zaprojektowany specjalnie dla Gminy Kołbaskowo - mówi Piotr Taboła z trenujebolubie.pl Każdy element urządzenia, nie jest ustawiony przypadkowo. Jest to system treningowy dla całych rodzin. Można tam ćwiczyć sprawność całego ciała. Są drabinki poziome i poręcze, które są wykorzystywane między innymi w rehabilitacji, jak i drążki i drabinki poziome, które są traktowane przez młodszych jako rozbudowany trzepak.Do tego urządzenia został opracowany system treningowy przez czołowych Polskich gimnastyków: Roman Kulesza, oraz Marta Pihan-Kulesza. System treningowy polega na ponad 500 ćwiczeń, zróżnicowanych pod względem partii mięśni, oraz poziomu trudności. Ćwiczenia są w formie opisowej, oraz krótkich filmików dostępnych także na YouTube na kanale trenujebolubie.

Firma zajmująca się stawianiem placu, powinna skończyć przed weekendem, tak więc mieszkańcy będą mogli użytkować urządzenia zaraz po odbiorze. Otwarcie oficjalne zaplanowano na przełomie marca i kwietnia. W Przecławiu odbędą sie wtedy VI mistrzostwa ogólnopolskie w kalistenice. Dodatkowo prowadzimy rozmowy o prowadzeniu otwartych treningów dla mieszkańców w każdą niedziele o 10:30 od początku marca. Zajęcia oczywiście będą dla mieszkańców bezpłatnie. Będziemy tam pokazywać jak zdrowo trenować - dodaje na koniec Piotr Taboła.

Miejmy nadzieję, że jeden z największych placów wypoczynkowych w Przecławiu stanie się ulubionym miejscem treningu dla każdego bez względu na wiek i płeć.

Prace na zlecenie gminy Kołbaskowo wykonuje firma TLS Sport ze Szczecina. Koszt inwestycji 82.041 zł.

 

 

Pin It