logo gif 10lat

Open menu

Puchar wójta wygrali wszyscy.

ffcup 2016Już za nami II Football Factory Cup o puchar wójta gminy Kołbaskowo. Na przecławskim szkolnym boisku pojawiło się w sumie prawie 200 młodych piłkarzy. Popularność imprezy urosła tak bardzo, że gospodarze postanowili rozegrać krótkie mecze na trzech wydzielonych mniejszych boiskach. Sobotnią imprezę należy zapisać do bardzo udanych, dopisała frekwencja, pogoda i był gorący doping.

 


Poprzednia, styczniowa edycja, ledwo pomieściła się na szkolnej sali gimnastycznej. Teraz rozgrywano mecze na trzech boiskach równocześnie. Do Przecławia przyjechali zawodnicy m.in z Goleniowa, Szczecina i Polic. W sumie w zawodach zagrało 17 drużyn z 10 klubów. I trzeba przyznać, że niektórzy z nich, jak na swój młody wiek, grają fantastycznie w piłkę nożną. Posypały się piękne bramki, w krótkich 15 minutowych meczach strzelono ich nawet po dziesięć. Niektóre z meczy były tak zacięte, że o awansie do dalszych rozgrywek musiały zdecydować rzuty karne.

Kolejny raz organizatorzy postanowili nie wskazywać publicznie zwycięzców i przegranych. Młodzi chłopcy mają zaledwie po 6-8 lat. Możemy jedynie uchylić rąbka tajemnicy, że jako gospodarze byliśmy wyjątkowo gościnni. Wszystkie nagrody były równorzędne. Wybrano za to w osobnej kwalifikacji najlepszych zawodników turnieju z każdej drużyny, króla strzelców i najlepszego bramkarza.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim firmom i osobom, które zaangażowały się w organizację całego przedsięwzięcia.
Byli to m.in.
- Gmina Kołbaskowo
- Firma Coca-Cola - producent wody mineralnej "Kropla Beskidu"
- Pizzeria "Lawendowa IZBA" z Przecławia, która ufundowała obiad dla wszystkich sportowców.
- Sklep sportowy TIFO - dystrybutor odzieży firmy NIKE
- Hurtownia Spożywcza "Denis" z Przecławia
- Producent naturalnych soków "Viva Natura" z Kamieńca
- Hurtownia mięsa i wędlin "Madar"
- Firma "Salvada" , producent ogrodzeń
- Centrum Rehabilitacyjne "Lexmedica", która przebadała wady postawy młodych sportowców,
- Tartak "Drewbud"
- Firma JiJ Akumulatory
- Kwiaciarnia "Sempreverde"
- Firma "Kamix" Odkamieniacze

Pin It