logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Sabina Stenka - wicemistrzynią !

Sabina StenkaMamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników sportu. Mieszkanka naszej gminy - Sabina Stenka przywiozła właśnie srebrny medal z Mistrzostw Europy, które odbyły się Grosseto we Włoszech. Na jej koronnym dystansie 400m, zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie swojej koleżance Barbarze Niewiedział.

 

 

 

Pani Sabina od ponad 15 lat aktywnie uprawia sport. Jej koronną dyscypliną są biegi na krótkich dystansach. Jak wspomina - zawsze miała dużo energii, gdy była dzieckiem trenerzy ją szybko zauważyli. Początkowo miała grać w koszykówkę, ale okazało się, że jest na ten sport za szybka. Z tego powodu trener przerzucił ją na lekkoatletykę, gdzie jej szybkość była zdecydowanym atutem

Sabina od kilku lat jest wielokrotną medalistką lekkoatletycznych mistrzostw świata. I ma niemałe osiągnięcia w tej dziedzinie. Przez media nazywana jest "kolekcjonerką złota". I taki cel wyznacza sobie na najbliższe miesiące, przygotowując się do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio De Janeiro, które obędą się we wrześniu.

To jest ogrom pracy - treningi, dyscyplina, wytrwałość, przełamywanie własnych słabości, siła woli - mówi Sabina Stenka. To także mnóstwo kosztów. Wielkie pieniądze są tylko w piłce nożnej, pozostałe sporty są niedoceniane. Wydatków jest dużo. Stroje, buty odżywki, wyjazdy, konsultacje lekarskie.

W uznaniu zasług na sportowych arenach świata Sabina otrzymała stypendium sportowe wójta gminy Kołbaskowo. Naszej sportsmence życzymy zdobycia złotych medali na Igrzyskach w Rio.

 

 

Pin It