logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Przecławianin mistrzem Polski !

filip jarotaFilip Jarota zdobył Mistrzostwo Polski w kategorii chłopców do lat 15 ! Taką radosną wiadomość przekazali nam wczoraj na portal przeclaw24 rodzice tego młodego zawodnika. W miniony weekend odbyły się w Warszawie Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Squasha. Młodzi gracze w kilku grupach wiekowych przyjechali z całej Polski, aby walczyć o mistrzostwo w tej dziedzinie sportu. Wystartował w nich także jeden z mieszkańców naszych osiedli.

 

 

Rakieta, piłka i cztery ściany - to squash - najszybciej rozwijający się dziś sport w Polsce. Gra z pozoru należy do łatwych i wydaje się być podobna do tenisa. Jest jednak dużo zasad, które regulują, utrudniają i uatrakcyjniają tę dyscyplinę. W Szczecinie i okolicach jest już kilka kortów do squasha, ten najbliżej Przecławia znajduje się "Nowym Turzynie" Właśnie tam, w Klubie Squash Zone Club pod okiem trenera Marcina Szopy trenuje od kilku lat Filip.

Pierwszy raz na squasha poszedłem w wieku 10 lat - mówi Filip Jarota. Zabrał mnie na niego mój tata po tym jak w "Decathlonie" zobaczyłem rakietę do squasha. Trenować na poważnie zacząłem w wieku jedenastu lat. Stopniowo zwiększałem liczbę treningów, najpierw dwa razy w tygodniu, później trzy, a potem cztery razy. Obecnie trenuje sześć razy w tygodniu minimum 2 godziny dziennie.

Mistrz z Przecławia ma bardzo zajęty cały tydzień. Obecnie uczy się w Gimnazjum nr 32 w Szczecinie. Codziennie do domu wracam po 18, więc dużo czasu wolnego nie mam. Tym bardziej, że muszę się dużo uczyć. A jak znajdę wolną chwile to poświęcam ją rodzinie i znajomym - dodaje na koniec F. Jarota

Filipowi i rodzicom gratulujemy sukcesu !

filip jarota 2

filip jarota 1 

Pin It