logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Piąty Bielik za nami [WYNIKI] [FOTORELACJA]

piaty bielik200 biegaczy, 80 chodziarzy i 100 rowerzystów przejechało w niedzielę Szlak Bielika od Siadła Dolnego do Pargowa. Towarzyszył im liczny doping na trasie oraz na mecie zlokalizowanej przy placu wypoczynkowym w Pargowie. Pogoda i frekwencja w tym roku bardzo dopisała a ilość gości, która odwiedziła maleńkie przygraniczne Pargowo przerosła marzenia organizatorów.

 

 


Ćwierćmaraton Bielika to cykliczna impreza organizowana przez gminę Kołbaskowo już po raz piąty. Na jedenastokilometrowej trasie można było się przebiec, pojechać rowerem na czas lub rekreacyjnie oraz pójść z kijkami. Ci którzy nie brali udziału w zawodach mogli kierować się od razu do Pargowa na plac wypoczynkowy, gdzie zorganizowano liczne atrakcje dla całych rodzin.

Trasa Bielika jest bardzo malownicza, zaczyna się przy Odrze w miejscowości Siadło Dolne i wiedzie przez rezerwat przyrody Wzgórze Widokowe Na Międzyodrzem. Potem jest ostro pod górkę w okolicach nieistniejącej osady Waliszewo a po wybiegnięciu z lasu towarzyszy nam piękny widok na Odrę, pola rzepaku i wieś Moczyły. Biegacze po nawodnieniu w jednej z najpiękniejszych wsi, biegną kawałek drogą powiatową w kierunku Kamieńca mijając najmniejszą miejscowość gminy Kołbaskowo - Kamionki. Dalej Szlak Bielika przebiega przez odcinek leśny i znów kieruje się w stronę Odry. Biegacze mijają opuszczoną osadę Krasowo i wybiegają na ostatnim podbiegu do Pargowa. Stąd ścieżka z leśnej robi się znów asfaltowa. Zawodnicy, o ile jeszcze mają siły, mogą podziwiać po lewej stronie ruiny kościoła z XIV wieku aby ostatecznie zameldować się na mecie zlokalizowanej na końcu miejscowości.

W tym roku najszybszym biegaczem okazał się Krzysztof Sawicki, drugi był Tomasz Waszczuk (mieszkaniec gminy Kołbaskowo) a trzeci - Paweł Związek. Wszyscy zawodnicy przebiegli trasę poniżej 40 minut ! Najszybsze biegaczki to Wioletta Murawska, Iwona Papierska oraz Agata Kamińska. Na trasie bielika zmagali się także chodziarze - wygrał Marek Dołęgowski z Wolina. Bielika może było także przejechać na rowerze. Rekreacyjny rajd nie miał pomiaru czasu, ale wzorem lat ubiegłych odbył się także wyścig rowerowy i tutaj zwyciężył Filip Hasse z Wągrowca.

wyniki - protiming24.pl

Na mecie w Pargowie dla wszystkich sportowców oraz ich rodzin przygotowano liczne atrakcje. Oprócz stanowisk gastronomicznych przygotowano wiele bezpłatnych atrakcji dla dzieci i młodzieży. Wcześniej na boisku rozegrano eliminacje siódmej edycji Minimundialu‬. Zagrały w nich po dwie drużyny ze szkół podstawowych z Przecławia, Będargowa i Kołbaskowa. W kategorii młodszej zwyciężyła drużyna NIEMIEC (ZPO Przecław), natomiast w kategorii starszej najlepsza okazała się drużyna SZWAJCARII (ZPO Kołbaskowo).

Super impreza, super pogoda, super uczestnicy - mówi Małgorzata Schwarz, wójt gminy. Podziękowania dla współpracowników i wszystkich wolontariuszy, którzy włączyli się w organizację i sprawny przebieg imprezy. I do zobaczenia za rok !

 /fot. D. Trzebińska oraz Dulny Foto/

Pin It