logo gif 10lat

Open menu

czatkowice gruntkal

 reklama

Bo najważniejsze jest dobro dzieci.

spotkanie victorii z wojtem24 lutego doszło do ważnego spotkania w Urzędzie Gminy w Kołbaskowie. Do jednego stołu zasiedli rodzice dzieci trenujących w klubie "Victoria 95 - Przecław" z wójtem gminy Małgorzatą Schwarz. Tematem spotkania była obecna sytuacja klubu oraz petycja rodziców i sympatyków Victorii, którą na ostatniej sesji złożył prezes klubu - Marek Siwa.

 

 

Przypomnijmy. Zeszłoroczny audyt wykazał, że część gminnej dotacji w latach 2013-14 została wydatkowana niezgodnie z przeznaczeniem. Chodzi o kwotę 14 tys zł, którą klub powinien zwrócić do budżetu gminy. Do czasu prawidłowego rozliczenia finansowego nie będzie mógł stawać do konkursów o nowe dotacje.

Nie ma problemu, którego nie można rozwiązać przy dobrej woli każdej strony – mówi wójt Małgorzata Schwarz. Mnie jako wójtowi zależy na rozwoju dzieci tak jak ich rodzicom. Stąd propozycja spotkania. Bardzo się cieszę, że rodzice przyjęli zaproszenie i, jak sami stwierdzili, poznali stanowisko drugiej strony. Wypracowaliśmy rożne warianty rozwiązania tej sytuacji, jednak i tak ostateczną decyzję podejmie zarząd Klubu Victoria.

Bardzo miło odebrałem zaproszenie Pani Wójt na spotkanie i byłem pewien, że w takiej atmosferze będzie ona przebiegało. Nie pomyliłem się. – mówi Mariusz Drzewiecki. Rozmowa była rzeczowa i konkretna, a na pytania zadawane przeze mnie otrzymałem satysfakcjonujące mnie odpowiedzi. Ze spotkania wyszedłem pozytywnie nastawiony co do przyszłości klubu w którym trenuje mój syn Filip.

Rodzice poinformowali, że sytuacja „Victorii” jest o tyle skomplikowana, bo środków na zwrot dotacji klub nie posiada. Od kwoty 14 tys zł są ciągle naliczane odsetki ustawowe, które powiększają dług o kolejne 3 tys zł. Mimo, że dotacje za ostatnie dwa skontrolowane lata były dość pokaźne i wyniosły 320 tys zł jednak środki w całości zostały wydatkowane.

Rodzice młodych sportowców obecnie czują się „ukarani”, że klub musi od kilku tygodni ponosić wyższe opłaty za treningi dzieci na gminnych obiektach. Rok temu klub podwyższył im miesięczne opłaty z powodu braku dotacji gminnej. Zarząd klubu drugi raz odwołał się od decyzji gminy do Samorządowego Kolegium Odwoławczego i teraz obie strony – zarówno klub jak i gmina muszą poczekać na rozstrzygnięcie sprawy.

Jedną z propozycji było wycofanie sprawy z SKO oraz wnioskowanie do gminy o rozłożenie zadłużenia na raty. Pozwoli to klubowi przystąpić do nowych konkursów o dotacje oraz uzyskać preferencyjne stawki i bezpłatne godziny za wynajem gminnych obiektów sportowych. Na razie muszą czekać na decyzję zarządu.

Pomimo cięższych czasów jakie nastały dla klubu, młodzi sportowcy mają na swoim koncie wiele sukcesów. W naszym klubie trenuje około 60 zawodników – mówi trener Filip Mrzygłód. Pierwsza grupa to „Młodziki” i „Orliki Starsze” druga to „Orliki Młodsze” i „Żaki Starsze”, trzecia „Żaki Młodsze” i czwarta to „Skrzaty” i „Przedszkolaki”. Tydzień temu piłkarze rocznika 2008 zajęli 4 miejsce na ogólnopolskim turnieju piłki nożnej w Kłodawie. Victoria niedawno, w swoje dwudziestolecie istnienia, została wybrana do prestiżowego grona klubów Orange.

Pin It