logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/stories/1-wiadomosci/14-sport/365-ściezka-do-neu-rossow.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

W czerwcu dojedziemy do Niemiec

rosowekOddana 21 marca 2015 roku ścieżka pieszo-rowerowa z Przecławia do Kołbaskowa i Rosówka będzie miała wkrótce swoje przedłużenie do Neu Rossow. Obecnie kończy się na wysokości zakładu PMC Group. W urzędzie gminy w Kołbaskowie właśnie podpisano umowę z wykonawcą brakującego odcinka do granicy z Niemcami. Termin wykonania prac wyniesie 5 miesięcy.

 

 

W ciągu ostatnich 5 lat przybyło ścieżek rowerowych na terenie naszej gminy. W ambitnych planach na następne lata maja się pojawić kolejne. Najpopularniejsza z nich to „Szawrcówka”, która zaczyna się przy wylocie z Przecławia w kierunku Smętowic, Kołbaskowa i Rosówka. Biegnie ona w pasie drogi krajowej 13 po prawej stronie. Największą zaletą jest jej szerokość i bitumiczna gładka nawierzchnia, którą doceniają fani różnych sportów.

Od połowy czerwca 2016 mieszkańcy dojadą nią także do Niemiec. Obecnie ścieżka ma swój koniec w Rosówku przy stacji benzynowej. Wg planów przebiegu skręci w prawo i slalomem ominie tor motocrossowy dojeżdżając do granicy Polska-Niemcy i w okolicach pagórków połączy się z istniejącą ścieżką w Neu Rossow.

Przetarg na budowę ścieżki wygrała firma „Giardino” ze Szczecina – mówi wójt M. Schwarz. Dziś podpisaliśmy umowę, wartość prac to 239 tys zł. Otwarcie ścieżki powinno nastąpić do 14 czerwca 2016. W planach na przyszły rok mamy budowę odcinka, który będzie przebiegał przez Przecław za tzw. murem. Połączy ona kończącą się ścieżkę przy „Biedronce” i poprowadzi do okolic stacji beznynowej przy wylocie z Przecławia. W budżecie na 2016 rok zarezerwowaliśmy środki na projekt techniczny, który wskaże rzeczywiste koszty.

Pozostaje mieć nadzieję, że wykonawca skończy prace przed terminem, ponieważ na początek czerwca zaplanowano największe święto cykliczne. Dzieki połączeniu ścieżek do Szczecina bezpiecznie dojadą rowerzyści z Niemiec.

 

{gallery}1-wiadomosci/14-sport/365-ściezka-do-neu-rossow{/gallery}

Pin It