logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

IV Ćwierćmaraton Bielika - fotorelacja i wyniki

bielik fotorelacja215 biegaczy, 60 chodziarzy i 140 rowerzystów zameldowało się na starcie IV Ćwierćmaratonu Bielika który odbył się na trasie Siadło Dolne Pargowo. Nowością w tym roku były dwie osobne konkurencje dla rowerzystów. Można było ścigać się, albo przejechać się rekreacyjnie bez pomiaru czasu. Dopisała pogoda, frekwencja i dobry humor uczestników.

 

 

Ćwierćmaraton Bielika uznany został niedawno za najpiękniejszą imprezę biegową w okolicach Szczecina. Malownicza jedenastokilometrowa trasa biegnie przez Dolinę Dolnej Odry od Siadła Dolnego, przez Moczyły i okolice Kamieńca a kończy się w przygranicznym Pargowie. Liczne pagórki, strome podbiegi, lasy, pola i różne nawierzchnie jak co roku urozmaicają sportowcom trasę.

W tym roku nie obyło się bez problemów. Ilość chętnych do zapisania się na bieg na ostatnią chwilę zaskoczyła organizatorów i opóźniła start biegaczy o 20 minut. Jak się dowiedzieliśmy, w przyszłym roku zapisy i odbiór pakietów będą bardziej usprawnione, tak aby sytuacja z tegorocznej imprezy się już nie powtórzyła.

Na mecie w Pargowie dla wszystkich sportowców oraz ich rodzin przygotowano liczne atrakcje. Oprócz stanowisk gastronomicznych przygotowano wiele bezpłatnych atrakcji dla dzieci i młodzieży. Najwięcej braw otrzymał Pan Piotr Bielak, rowerzysta z Lublina, który pokazał prawie godzinny trial rowerowy. Niektóre sztuczki i akrobacje które wykonał, zapierały dech w piersiach.

Organizator - Gmina Kołbaskowo dziękuje wszystkim sponsorom: Durable, Auchan, Netto, VivaNatura, Polmotor, Alfafruit, EvitaSpa oraz panu Andrzejowi Szymańskiemu z Przystani Andrzejówka w Siadle Dolnym. Podziękowania otrzymują także osoby zaangażowane w pomoc w organizacji imprezy, czyli do: Grzegorz Małowiecki, Małgorzata Klebańska, Paweł Baczyński, Edyta i Lech Barański, Lilianna i Janusz Jeziorek, Anna Sypniewska, Krystyna Oczoś, Klaudia Pełka, Mikołaj Krzywdziński, Daria Pietras, Katarzyna Paliwoda, Klaudia Nowak, Jagoda Kaczmarczyk i dzieci ze świetlicy w Moczyłach, Iwona Tomaszczyk i dzieci ze świetlicy w Będargowie, a także mieszkańcy Pargowa i Moczył oraz animatorzy z Orlików – Michał Pawlik i Tomasz Rafiński. Na szczególne uznanie zasługują Piotr Gościniak i Paweł Baczyński za pomoc i zachowanie fair play na trasie.

Poniżej lista zwycięzców.

BIEG

miejsce

Kobiety

mężczyźni

1.

Monika Andrzejczak

Krzysztof Pokrzywiński

2.

Magdalena Waszczuk

Dariusz Saniewski

3.

Agata Lewicka

Tomasz Waszczuk

Najszybsza mieszkanka Gminy Kołbaskowo

Iwona Drozdek

Najszybszy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo

Piotr Bitel

Najstarszy uczestnik biegu

Urszula Kisiel

Najmłodszy uczestnik biegu

Magdalena Drozdek

Najszybsza drużyna

UKL „Ósemka” Police

Najliczniejsza drużyna

RAZ Szczecin

 NORDIC-WALKING

miejsce

kobiety

mężczyźni

1.

Sylwia Ziółkowska

Andrzej Natkański

2.

Joanna Głuszczyk

Grzegorz Nakonieczny

3.

Anna Sawińska

Marek Stefanicki

Najszybsza mieszkanka Gminy Kołbaskowo

Diana Wilkaniec

Najszybszy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo

Jacek Osiński

Najstarszy uczestnik biegu

Wanda Dydyńska

Najmłodszy uczestnik biegu

Michalina Wolna

 WYŚCIG ROWEROWY

miejsce

kobiety

mężczyźni

1.

Murawska Nikola

Filip Hasse

2.

Murawska Wioletta

Jakub Murawski

3.

Kozakowska Jolanta

Mariusz Sadowski

Najszybsza mieszkanka Gminy Kołbaskowo

Małgorzata Schwarz

Najszybszy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo

Kamil Złoczowski

Najstarszy uczestnik biegu

Jarosław Kozanecki

Najmłodszy uczestnik biegu

Nikola Murawska

Szczegółowe wyniki znajdziemy na stronie:
http://www.protiming24.pl/wynik.html

Pin It