logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Ćwierćmaraton Bielika - 31 maja

bielik 2015 W niedzielę 31 maja "Ćwierćmaraton Bielika". Wójt gminy Kołbaskowo, zaprasza wszystkich zwolenników ruchu na świeżym powietrzu na start do Siadła Dolnego. W ramach pikniku sportowo-rekreacyjnego odbędzie się : bieg na dystansie 11km, marsz nordic walking, wyścig rowerowy oraz rekreacyjny przejazd rowerami. Na mecie w Pargowie odbędzie się festyn rodzinny. 

 

 

Bieg główny imprezy -  "Ćwierćmaraton Bielika" - startuje o godzinie 12.00
Trasa, wzorem poprzednich imprez, będzie prowadzić 11 km odcinkiem „Szlaku Bielika” pomiędzy Siadłem Dolnym a Pargowem. Ścieżka urozmaicona jest jednym dużym i kilkoma małymi podbiegami. Na trasie będą umiejscowione dwa punkty z napojami.

Marsz "Nordic Walking" - startuje także o godzinie 12.00.
W tym roku trasa przemarszu także wynosi 11km. Zawodnicy startują razem z biegaczami na początku ścieżki w Siadle Dolnym. I jedni i drudzy zawodnicy otrzymają imienny numer startowy, koszulkę oraz będa mieli zmierzony profesjonalnie czas. Na mecie w Pargowie otrzymają także napoje izotoniczne oraz posiłek regeneracyjny.

Rajd Rowerowy startuje o 11:30
Na tym samym odcinku, ale pół godziny wcześniej, zmagać się będą rowerzyści. Nowością w tym roku jest podzielenie zawodników na ścigających się oraz jadących rekreacyjnie. Pierwsi z nich w ramach opłaty startowej będą mieli profesjonalnie zmierzony czas, otrzymają medale i będą uczestniczyć w losowaniu nagród. Drudzy rowerzyści pojadą bezpłatne. Ich przejazd nie będzie miał charakteru wyścigu.

Sprawy regulaminowe
Według regulaminu imprezy, który dostępny jest TUTAJ, uczestnictwo w biegu, wyścigu rowerowym i marszu jest odpłatne. Uczestnicy niepełnoletni udział biorą za zgodą rodziców/opiekunów prawnych. Zapisy odbywają się wyłącznie pod adresem : http://www.e-gepard.eu/pl/show-contest/46

Siadło Górne rozkopane !
Droga dojazdowa do Siadła Górnego jest w remoncie. Wprawdzie wyznaczono objazd do wsi, ale przy dużej liczbie samochodów może się on zakorkować. Tym, którzy chcą dostać się na start bez problemów polecamy skorzystać ze specjalnych autobusów, które odjadą z Przecławia. W dniu imprezy na terenie gimnazjum będzie można pozostawić samochód, a w dalszą drogę będzie można sie udać autobusami. Pierwszy odjedzie do Siadła Górnego o 9:45, a drugi o 10:30. Gmina zapewnia także autobus powrotny około godziny 15:00 z Pargowa. Zawiezie on uczestników do Siadła Dolnego oraz do Przecławia. 

Aktualne informacje publikowane będą także na fejsbukowym fanpejdżu pod adresem: https://www.facebook.com/pages/%C4%86wier%C4%87maraton-Bielika/133278003470446

Fot : Dulny

A tak bawiliśmy się rok temu...

 

 

Pin It