logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Radne kończą kadencję i dziękują mieszkańcom.

sesja rady gminyPrzeglądając listy kandydatów do nowej Rady Gminy Kołbaskowo - nie znajdziemy na nich kilku nazwisk. Na kadencję 2024-29 nie wystartują cztery radne z naszych osiedli. Są to - Anna Sypniewska, Czesława Ratajczyk, Iwona Szuszkiewicz z Przecławia oraz Monika Jacyna z Warzymic.

 

 

To była rekordowa, prawie pięcio i pół letnia kadencja. W toku zmian wprowadzonych przez Prawo i Sprawiedliwość, wydłużono kadencję samorządowców z 4 do 5 lat, a kiedy okazało się, że wybory Sejmu i Senatu nałożą się jesienią z wyborami do samorządów - kadencję przedłużono o kolejne pół roku. Radni naszej gminy w tym czasie odbyli 45 posiedzeń sesyjnych oraz nie zliczoną ilość posiedzeń komisji, w których pracują. Wielu z nich zdecydowało się ponownie kandydować i jednocześnie poddać się pod osąd swoich wyborców.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

Hair-House

 

Po trzech kadencjach w radzie gminy, kończy swoją pracę radna z Przecławia - Anna Sypniewska. Ale jak zaznacza, nie zamierza kończyć pracy na rzecz lokalnej społeczności. Uważam się za spełnioną i odpoczywam teraz na emeryturze. Udzielam się częściej w przecławskim Kole Gospodyń Wiejskich. Możecie zobaczyć moje występy podczas imprez kulturalnych ponieważ śpiewam w Nadodrzankach i sprawia mi to wiele radości. Przez ostatnie czternaście lat nasza gmina bardzo się zmieniła w pozytywnym słowa tego znaczeniu. A jeśli chodzi o działania społecznie - jak najbardziej będę dalej aktywna. Inicjatywę i stanowisko w radze przekazuje, chętnym następcom którzy chcą pracować na rzecz naszej społeczności lokalnej - dodaje Anna Sypniewska.

Z pracą w radzie gminy żegna się także inna radna z Przecławia. Chciałabym z całego serca podziękować wszystkim członkom Rady Gminy za zaufanie, nieustającą pracę i rozwój naszej wspólnoty. Nasze wysiłki, determinacja są niezwykle inspirujące i to dzięki Wam nasza gmina może rozwijać się i kwitnąć - pisze do naszej redakcji Czesława Ratajczyk. Nie mogę także zapomnieć o wdzięczności, jaką czuję wobec naszych mieszkańców. Wasze zaangażowanie, pomysły oraz otwarcie na współpracę są fundamentem naszej społeczności. Dzięki Waszej aktywności do działania, nasza Gmina staje się jeszcze lepszym miejscem do życia. Wszystkim Wam, członkom Rady Gminy i mieszkańcom, składam serdeczne podziękowania za Waszą współpracę, oddanie oraz pasję, jaką wkładacie w naszą wspólną przyszłość - dodaje na koniec radna Ratajczyk

  reklama

WolneSlowa GIF

Ancora Warzymice

 

Wyborcom z Warzymic za ostatnie 9 lat dziękuje Monika Jacyna. Pracowała ona w komisji gospodarczej i komisji oświaty przez pierwszą kadencję. A w kadencji 2018-24 była przewodniczącą Komisji Skarg Wniosków i Petycji. Z pracą w radzie żegna się także mieszkanka Przecławia - Iwona Szuszkiewicz.

Jeśli chodzi o mniejsze miejscowości - do rady nie kandyduje mieszkaniec Moczył oraz były sołtys tej miejscowości Roman Woźniak. Nie kandydują także Barbara Dąbrowska ze Stobna oraz Bożena Grzybowska z Ostoi i Rajkowa.

Pin It