logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Andrzej Bednarek przez kolejne 5 lat będzie pełnił funkcję starosty polickiego.

andrzej bednarekAndrzej Bednarek, dziewiętnastoma głosami radnych, wybrany został podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu starostą polickim na kadencję 2018 – 2023. Nowym wicestarostą Powiatu Polickiego została Joanna Napiwodzka z Koalicji Obywatelskiej.

 

 

 

Za kandydaturą Bednarka opowiedzieli się wszyscy radni. Nowo wybrany starosta policki podziękował za zaufanie, jakim został obdarzony.

– Sam wynik jest na bardzo zaskakujący. Odbieram go jako wyraz aprobaty tego, co wspólnie z koalicjantem robiliśmy przez ostatnie 4 lata – podkreślił wyraźnie wzruszony Andrzej Bednarek.

Starosta policki podziękował radnym, a także wszystkim swoim współpracownikom i pracownikom Starostwa Powiatowego oraz jednostek podległych.

Andrzej Bednarek funkcję starosty pełnił w kadencji 2014 – 2018. Teraz radni powierzyli mu kierowanie Starostwem Powiatowym na kolejnych pięć lat.

 

Joanna Napiwodzka z Koalicji Obywatelskiej nowym wicestarostą Powiatu Polickiego. Zastąpi tym samym dotychczasowego wicestarostę Mariusza Sarneckiego z Prawa i Sprawiedliwości.

- Kiedy postanowiłam ubiegać się o mandat radnej Rady Powiatu, nie spodziewałam się, że po wyborach przez najbliższe lata będę pełniła funkcję w zarządzie - powiedziała Joanna Napiwodzka.

Na stanowisko wicestarosty Joannę Napiwodzką rekomendował ją Andrzej Bednarek. Joanna Napiwodzka podobnie jak Mariusz Sarnecki na co dzień mieszka w Mierzynie. Mieszkańcy gminy Dobra przez kolejną kadencję będą mieli swojego przedstawiciela w zarządzie.

2018 11 28 andrzej bednarek

2018 11 28 joanna napiwodzka

 

Tekst i foto : G. Broda Dziennik Policki

Pin It