logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Powstaną kolejne ścieżki rowerowe.

Karwowo WarnikMamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników dwóch kółek. W gminie Kołbaskowo powstaną dwie kolejne ścieżki pieszo-rowerowe. Krótsza z nich pobiegnie z okolic toru motocrossowego do przejścia granicznego w Rosówku. Druga, dłuższa ma połączyć mieszkańców Karwowa z Warnikiem. Przy okazji tej inwestycji wyremontowany zostanie spory fragment drogi biegnącej przez centrum Karwowa. Realizacja obu zadań rozpocznie się jeszcze w tym roku.

 

 

Na 12 lutego zwołano krótką sesję rady gminy, na której radni w ekspresowym trybie wpisali do budżetu dwie inwestycje na które otrzymano 80% dofinansowanie zewnętrzne. Do dochodów gminnych dopisano kwotę 5,3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. W ramach tego zadania powstanie bitumiczna ścieżka pieszo-rowerowa od Karwowa do Warnika wraz z przebudową infrastruktury drogowej i technicznej w Karwowie. We wsi, powstanie nowa, poszerzona droga, znikną liczne dziury i fragmenty "kocich łbów" oraz powstaną dogodne dojazdy do posesji. No i oczywiście powstanie równoległy chodnik. Na końcu miejscowości droga przejdzie w bitumiczną nawierzchnię dla rowerów i pieszych, którą dotrzemy do Warnika i okolic nowej stadniny koni.

Kolejna droga rowerowa powstanie w Rosówku i pobiegnie w okolicach Drogi Krajowej nr 13 w stronę przejścia granicznego. Obecnie w tym miejscu zlokalizowane są mieszkania socjalne, Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół, Straż Gminna oraz Ośrodek Pomocy Społecznej. Trzecim zadanie realizowanym z tego programu jest budowa punktów przesiadkowych "Bike&Ride" w Kołbaskowie i Przecławiu, które będą zlokalizowane przy końcowych przystankach autobusowych linii 81.

Całe zadanie ma kosztować 6,6 mln zł i zostało rozstrzygnięte w trybie pozakonkursowym. Pierwsza z inwestycji, droga Karwowo - Warnik, która ma ruszyć w 2018 roku, jest w trybie budowania infrastruktury nowej oraz częściowo modernizowanej. Druga inwestycja, odcinek od Rosówka do Granicy Państwa ma być zaprojektowany w 2018 roku a wykonany w 2019. I jest to tryb budowania infrastruktury nowej. Wkrótce na stronach bip.kolbaskowo.pl pojawią się odpowiednie przetargi na realizację tych zadań.

 

Pin It