logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Mieszkańcy pytali - radni odpowiadali

spotkanie na sciezceW poniedziałkowe popołudnie w okolicach hotelu "Dworski" na mieszkańców przez dwie godziny czekali wójt i radni. Było to, wzorowane na zeszłorocznym, spotkanie przy ścieżce z Klubem Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Pytań i uwag do samorządowców było dużo, odpowiedzi i chęci pomocy też.

 

 

Od lat zainteresowanie sprawami lokalnymi w gminie Kołbaskowo jest znikome. Na zebrania sołeckie przychodzi kilkanaście osób, na sesję rady gminy prawie nikt. Posiedzenia komisji stałych przy radzie gminy też są otwarte dla mieszkańców - ale niestety goście nie przychodzą. A to właśnie na poziomie lokalnym toczy się nasze życie. Do zadań samorządu należy m.in. budowa chodników, dróg lokalnych czy oświetlenia. To oni finansują z budżetu utrzymanie szkół, przedszkoli, świetlic czy bibliotek. Gmina zleca i dotuje publiczny transport. Planuje nowe inwestycje publiczne, buduje i utrzymuje sieci wod-kan.

Z inicjatywą spontanicznego spotkania z mieszkańcami podczas popołudniowego spaceru wyszli radni skupieni przy Klubie Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Obecna na spotkaniu była także Wójt Małgorzata Schwarz, Przewodniczący Rady Gminy Zbiegniew Szczuplak oraz sołtys Przecławia Wojciech Woźniak. Pytań i uwag ze strony mieszkańców było wiele.

Tematem rozmów były m.in problemy parkingowe na osiedlach w Przecławiu i Warzymicach, jakość wody i przerwy w jej dostawach. Rozmawiano także o korkach na drodze krajowej nr 13, planowanej obwodnicy z ronda Hakena do Autostrady A6. Mieszkańcy pytali także o nowe chodniki które mają powstać w Warzymicach oraz planowaną budowę Gminnego Domu Kultury.

Pin It