logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Zagrali i pomogli - po raz kolejny !

zagrali-i-pomogliW niedzielę 14 grudnia odbyła się akcji, mająca na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację czwórki dzieci z gminy Kołbaskowo. Podczas imprezy w Szkole Podstawowej w Przecławiu odbył się turniej piłki nożnej, kiermasz świąteczny oraz loterie i licytacje. W tym roku zbierano pieniądze dla Nicoli, Kuby, Marcina i Patrycji.

 

 

 

W Przecławiu zagrali piłkarze. W turnieju halowej piłki nożnej wzięli udział zarówno ci najmłodsi, którzy mieli koszulki do kolan, jak i dorośli. W całym turnieju ostatecznie wygrała drużyna z Będargowa. Jednak o wynik rozgrywek tutaj nie chodziło. Najważniejsza była pomoc chorym dzieciom.

 

Dwanaście zaplombowanych puszek zawieźliśmy do PCK - mowi Małgorzata Klebańska. To oni będa liczyć środki pozyskane z naszej akcji. Podczas licytacji największym zainteresowaniem cieszyły się plakaty z podpisami Pogoni oraz medale z rajdu "W Pogoni Za Bielikiem". Były także atrakcje dla dzieci. Najbardziej podobał im się robot będący na wyposażeniu Straży Granicznej.

 

Rok temu mieszkańcy kwestowali m.in. dla Magdy Wesenberg z Bedargowa. Dziewczyna po długim leczeniu wyzdrowiała. I podczas tegorocznej akcji sama kwestowała na konto chorych kolegów. Oto krótki wywiad jakiego nam udzieliła.

 

Przeclaw24 : Jak to było z tą chorobą ? Jak się pojawiła,czy były wcześniej jakieś objawy,które Cię niepokoiły?
M. Wassenberg : Jedyny objaw jaki się pojawił to powiększony węzeł chłonny poza tym nic mnie nie zaniepokoiło

 

Przeclaw24 : Komu najpierw zwierzyłaś się z tego problemu?
M. Wassenberg : Mojej przyjaciółce którą znam od kiedy pamiętam (jest dla mnie jak siostra)

 

Przeclaw24 : Jak zareagowano na tę wiadomość w klasie?
M. Wassenberg : Jak zareagowali nie wiem, wydaje mi się że trochę się zmartwili. Odwiedziły mnie koleżanki z prezentem od klasy, kupili mi wielkiego miśka oraz kubek. Tak długo gadałyśmy a czas tak szybko leciał, nawet się nie zorientowałyśmy a minęły 3 godziny.

 

Przeclaw24 : Czy terapia jest bolesna? Jak się czuje i co się czuje przed i po chemii?
M. Wassenberg : Terapia sama w sobie nie jest bolesna ale jej skutki są przerażające, mianowicie wypadanie włosów było najgorszym skutkiem brania chemii. Po chemii czułam się zmęczona i niczego mi się nie chciało.

 

Przeclaw24 : Czy dużo osób w Twoim wieku spotykałaś w szpitalach, klinikach podczas swojej terapii?
M. Wassenberg : Z mojego rocznika nikogo nie spotkałam było kilka osób starszych ode mnie o 2-3 lata i o wiele młodsze które miały 1-5 lat a nawet dziecko które miało kilka miesięcy.

 

Przeclaw24 : Jakie było podejście lekarzy i personelu medycznego?
M. Wassenberg : Lekarze i personel był bardzo miły i starał się pocieszać i rozbawiać wszystkich jak się tylko da co było naprawdę bardzo miłe i podnoszące na duchu.

 

Przeclaw24 : Czy są osoby, które jakoś szczególnie pozostały w Twojej pamięci w związku z chorobą?
M. Wassenberg : Gdy myślę o chorobie stwierdzam że to był trudny okres w moim życiu, ale potem przypominam sobie koleżankę ze szpitala, która już jako niemowlę zachorowała a walka z jej chorobą trwa do dziś.

 

Przeclaw24 : Gramy-Pomagamy 2013 -skąd się dowiedziałaś i ile czasu trwało nim podjęto decyzje o udziale w akcji?
M. Wassenberg : O akcji powiedziała mi mama, którą odwiedził pan Paweł Baczyński i poinformował nas na czym polega akcja Gramy-Pomagamy.

 

Przeclaw24 : Uważasz, że takie akcje są potrzebne? Czy oprócz wsparcia materialnego coś jeszcze jest w nich ważne?
M. Wassenberg : Takie akcje jak najbardziej są potrzebne gdyż z chorobą wiążą się wydatki finansowe. Również ważne w tych akcjach jest to że, są osoby których obchodzi los innych i robią to z dobroci serca.

 

Przeclaw24 : Czy polecasz udział w akcji i otwarcie się na innych ludzi?
M. Wassenberg : Jak najbardziej. W zeszłym roku w akcji brali udział m.in moi bracia i ich koledzy, a w tym roku i ja włączę się do akcji, namawiam do pomocy innych bo to naprawdę duże wsparcie dla rodziny.