logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Ostatnia sesja tej kadencji

ostatnia-sesja6 października odbyła się 41 sesja Rady Gminy Kołbaskowo. Radni zebrali się po raz ostatni w tej kadencji i w tym składzie. Już wiadomo, że kilku z nich nie będzie się ubiegać o reelekcję. Z pracą w Radzie Gminy, według złożonych deklaracji, żegnają się Edward Sroka, Iwona Wierzbicka, Apolonia Roszak i Żaneta Kalinowska. Pod koniec obrad Przewodniczący - Ryszard Wierzbicki przedstawił podsumowanie i wyniki 4 lat pracy rady.

 

 

Rada Gminy w kadencji 2010-2014 dotrwała do końca w niezmienionym składzie. Radni pracowali w czterech komisjach stałych. Przy radzie działały cztery kluby: najliczniejszy 9 osobowy - "Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo", 3 osobowy klub "Zintegrowani Dla Gminy" oraz 3 osobowy klub radnych "Platforma Obywatelska - Rozwój i Służba dla Gminy". Na rok przed końcem kadencji klub ten zmienił nazwę na "Aktywni i Niezależni"

 

Większość radnych starała się wykonywać swoje obowiązki i uczestniczyła w pracach Komisji Stałych. Brali oni także udział w gminnych imprezach, akcjach charytatywnych oraz zebraniach wiejskich. Wielcy nieobecni mijającej kadencji to Artur Zubel, który opuścił 24 posiedzenia komisji oraz Mirosław Pasterski z dorobkiem 20 nieobecności na swoim koncie. Pozostała trzynastka radnych zaliczyła pojedyncze absencje.

 

Rada uchwaliła 506 uchwał, z czego uchylonych zostało jedynie cztery (trzy przez Urząd Wojewódzki oraz jedna przez Regionalną Izbę Obrachunkową). Najważniejsze wyniki pracy rady to Zmiana Statutu Gminy, Uchwalenie Studium Uwarunkowania i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego, Powołanie do życia Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Utworzenie Straży Gminnej oraz Młodzieżowej Rady Gminy.

 

Dziękuję za wspólna pracę pani Wójt Małgorzacie Schwarz - mówi Ryszard Wierzbicki Przewodniczący Rady Gminy. Nie zawsze nasze zdania były zbieżne, ale zawsze w wyniku rozmów brało się pod uwagę dobro społeczeństwa i za to jej dziękuję. Pragnę też podziękować tym co pracowali na dobro tej gminy, a tym co nie mogą się pochwalić pracą społeczną życzę powodzenia w życiu prywatnym.

 

Na koniec obrad Wójt Małgorzata Schwarz wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy oraz upominki i kalendarz reklamujący gminę oraz życzyła powodzenia w wyborach samorządowych.

 

Pin It