logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Walne zebrania w przecławskich spółdzielniach.

walne-w-sm-zielone-polePod koniec czerwca SM "Natura", SM "Przecław" oraz SM "Przecław - Zielone Pole" zaplanowały walne zgromadzenia. Przez wiele lat takie spotkania nie cieszyły się zainteresowaniem członków spółdzielni. W zeszłym roku było już inaczej. Spółdzielcy przekonali się o sile swoich głosów i wybrali nowe władze.

 

 

 

 

Zwyczajne walne zgromadzenie zwołuje zarząd spółdzielni przynajmniej raz w roku w ciągu sześciu miesięcy po upływie roku obrachunkowego. Z reguły jest to koniec czerwca. Dlaczego warto iść na walne zgromadzenie spółdzielni? Dlatego, że tylko w taki sposób mieszkańcy mają wpływ na to, co przez najbliższe lata będzie się działo w spółdzielni.

 

W dwóch największych spółdzielniach mijający rok był okresem dużych zmian. Wyłoniono nowych prezesów i zmieniły się rady nadzorcze. Spółdzielnie zamiast obiecanego rozliczenia się i połączenia się, ostatecznie rozwiodły się. I to z wielkim rozgłosem. Teraz walczą między sobą o pieniądze i lokale. W sądzie i prokuraturze. Najpierw SM "Przecław - Zielone Pole" skierowała do sądu pozew przeciwko SM "Przecław" o wydanie pomieszczeń administracji w bloku 81, a SM "Przecław" zawiadomiła prokuraturę o popełnieniu przestępstwa o zagarnięcie z ich konta przez Zielone Pole kwoty 913 tys zł.

 

Od kilku dni wszystkie niezbędne dokumenty przygotowane są i udostępnione do przejrzenia w siedzibach spółdzielni. W taki sposób każdy członek może zapoznać choćby ze sprawozdaniem rady nadzorczej i zarządu z ich działań w 2013 roku. Jest to o tyle ważne, że na podstawie przedstawionych danych członkowie spółdzielni będą decydować, czy udzielić prezesowi i jego zastępcy absolutorium.  Warto też sprawdzać na bieżąco strony internetowe : www.smprzeclaw.zielonepole.pl oraz www.smprzeclaw.pl - na których zaczynają się pojawiać dokumenty i sprawozdania.

 

Terminy zebrań:
- 25 czerwca w środę o 17.30 w restauracji Lawendowa odbędzie się zebranie SM "Przecław Zielone Pole" - czyli mieszkańców Przecławia od numeru 57 do 100.
- 26 czerwca w czwartek o 18.00 w sali 228 Szkoły Podstawowej odbędzie się zebranie SM "Przecław" - czyli mieszkańców od numeru 48 do 56
- Zebranie w SM "Natura" zaplanowano na 25 czerwca - o godzinie 18:00 w Gimnazjum w Przecławiu.

 

W zebraniu prawo głosu mają tylko członkowie spółdzielni, przed wejściem na salę jest sprawdzana obecność.  Na wszelki wypadek prosimy zabrać dokument tożsamości.

Pin It