logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Bitwa o Szczecin - inscenizacja walk, pokaz broni historycznej, wystawa sprzętu wojskowego

bitwa-o-szczecin-W sobotę 26 kwietnia zapraszamy serdecznie na wydarzenie historyczne dotyczące walk o Szczecin, które rozegrały się w kwietniu 1945. Miejsce pikniku historycznego - tor motocrossowy w Rosówku - nie jest przypadkowe: dokładnie w tym miejscu 69 lat temu rozegrała się prawdziwa bitwa o Szczecin. Podczas naszego dnia historii będzie można zobaczyć oryginalny czołg T34 w akcji oraz zapoznać się z orężem wojsk walczących o przełamanie Odry w 1945 r prezentowanym przez ponad 50 rekonstruktorów z całej Polski.

 

Całość zaczynamy o godzinie 12:00 wystawą sprzętu wojskowego oraz uroczystym "odpaleniem" historycznej kuchni polowej z 1939 roku.

 

Około godziny 14: 00 będzie można "powąchać prochu " biorąc czynny udział w prezentacji broni historycznej, a już o 16:00 niesamowita gratka dla pasjonatów historii: prezentacja książki dotyczącej walk w Neu Rosow przez samego autora Tomasza Borowskiego  "Ostatnia krew na Pomorzu "

 

Uwieńczeniem dnia historii będzie o godzinie 18:00 inscenizacja walk z udziałem licznych grup rekonstrukcyjnych z Polski, broni historycznej i pirotechniki. Czy tym razem uda się odeprzeć natarcie Armii Czerwonej wspartej czołgami? Czy legion cudzoziemski złożony z Belgów przeważy szale zwycięstwa? 

 

Zapraszamy!

bitwa-o-szczecin

 

Tekst i grafika - UG Kołbaskowo www.kolbaskowo.pl

Pin It